Hayatı 'story' sananlar bu yazı sizin için...

Giriş cümleleri benim için her zaman zor olmuştur. Bir türlü kendimi rahat ifade edemem ama bu kez hislerimi o kadar kuvvetli yazmak istedim ki... Başlıyorum!

Cansu Kocaman
-A A+

Farklı insanlar tanımayı yeni yerler keşfetmeyi her zaman severim. Bana karşılaştırma yapmayı sağlar yeni bir şey fark ederim. Öyle de oldu yine farklı ortamda yine aydınlandım. Aslında pek aydınlanma denemez ama galiba büyük bir hayal dünyam yıkıldı desem daha doğru olacak.

Beni tanıyan az çok bilir, tanıdığım çevremdeki insanlar aynıdır. Tabii ki farklıyız aynıdan kastım o değil. Tek ortak özelliğimiz biraz daha bilinçli olmamız. Bana öyle geliyor. Hem güler hem ağlarız doğal yaşamayı tercih ederiz. O ara canımız ne isterse öyle davranırız, karşımızdaki insanları gerecek hareketler bulunmak istemeyiz. 

Varmak istediğim şeyi yavaş yavaş anladığınızı umuyorum. Demin de bahsettiğim gibi biraz daha bilinçli insanlar biraz daha hayatın farkında olan karakterler hayatımda olduğu için çok şanslıyım. Fakat her şeye kolay kolay şaşırmayan ben yine bir olaya daha derinlenmesine şaşırdım.

Kendimi farklı dünyalara o kadar kapatmışım ki herkesin aynı olduğunu, birinin acı çektiği zaman diğerinin de bu duruma üzüldüğünü falan zannedermişim. Fakat katiyen yanılmışım. Dünyadan bir haberi olmayan, sanki çocukken hiç düşmemiş gibi hareketler yapan hatta birazcık ütopya olacak ama pembe kaka yapıyormuş gibi davranana insanları gördüm ve gözlerim geriye doğru büyüdü.

HAYATI STORY SANANLAR BU YAZI SİZİN İÇİN

Gerçekten hayatla ilgili en ufak bir fikirleri olmayan insanlar gördüm. İnanın dünyadan haberleri yok. Biraz oturup konuşmak istiyorsunuz o hemen bir fotoğraf çekme anlık hikaye atma peşinde falan filan. Bunları hepimiz yapabiliriz, hepimiz belgesel yerine Survivor izleyebiliriz. Hayır ben sadece belgesel izliyorum tavırlarını bırakalım. Tabii ki izleyeceğiz fakat televizyon izlerken etrafımızdaki olaylara duyarsız kalmayacağız. 

Hayatın gerçekleri ve kendiniz arasında kocaman bir uzay boşluğu var. Galiba hayatta internetten çekmiyor ondan. Fenomen olan her şeyin peşindesiniz, her şeyin! Kuyu köpeği hepimiz hatırlıyoruz. Ne kadar üzüldük, ah dedik vah dedik ondan sonra hayvan sahiplenmeyi bırakın en ufak bir mama alıp koydunuz mu? Ama sizde haklısınız bu ülkede hayvana tecavüz ediliyor siz yine hiçbir şey yapmayarak bir sıfır öne geçiyorsunuz.  

Kuyu köpekten örnek verdim oradan devam edeyim bari. Bir anda fenomen haline gelen kuyu köpek için aman yarabbi bu nasıl üzüntü. Sanırsınız Ömür Gedik tavırları, böyle kendilerini yerden yere atmalar falan. Hemen sosyal medyada konuyla ilgili paylaşımlar, işte kurtarın kuyu köpeğimizi falanlar filanlar. İnanıyorum ki kuyu köpek bu kadar popüler olmasa aklınıza bile gelmez. Nereden mi biliyorum tabii ki hayata karşı olan tavırlarınızdan. Mükemmel hayatlarınız var ama yol vermeyi bile bilmiyorsunuz ama sosyal medyada en çok duyar kasan da sizlersiniz. Onları da biliyorum ben, tanıdım sizin çılgınlarınızı. 

Ben sizi gördüm çalışan insanlara köle gibi davrandığınızı, yerdeki çöpü bile almadığınızı üstüne bir de çılgın sosyal medya paylaşımlarınızı gördüm. Gördüm ve bir kez daha anladım ki eğer bir insan hayattan kopuyorsa gerçekleri sadece kendinden ibaretse o insan kendisine olan saygısını da kaybediyor.

Diyeceğim o dur ki kendinize olan saygınızı kaybetmeyin. Hayatı internette aramak yerine etrafınızda arayın!

Bu içeriğe yorum yapın

0 Yorum