16 yaşındaki kızın yumurtalığından çıkanlar şoke etti!

Ameliyat sırasında genç kızın yumurtalığındaki tümörde beyin gören doktorlar büyük şaşkınlık yaşadı.

Japonya’da doktorlar, 16 yaşındaki bir kızı yumurtalıklarındaki tümör nedeniyle ameliyata aldılar. Neuropathology dergisinde yayınlanan makaleye göre, ameliyat sırasında doktorlar tümörün içinde gelişen organlar tespit ettiler.
6 1
Doktorlar, 10 cm genişliğindeki tümörü kesip çıkardığında, gelişmemiş beyin ve ince bir dış kemik tabakasının yanında saç yığınları buldular.
6 2
Shiga Yetişkinler İçin Tıp Merkezi’nden Masayuki Shintak’ın yazdığı makalede, tümör içinde gelişen beyin, serebellumu andıran yaklaşık 3 santimetre (1 inç) genişliğinde, oldukça örgütlü sinir dokusu içeren küçük bir kitle içeriyordu. Serebellum kısaca, beyin bölgesinin motor kontrolünü ve dengesini koordine eden kısım olarak tarif edilebilir.
6 3
Yumurtalık tümörlerinde genellikle kıl, kas veya yağdan başka hiçbir şey yoktur, ancak bazı durumlarda homunculi olarak adlandırılan gerçek vücut parçalarına benzeyen minyatür yapılar içerdiği de tespit edilmiştir. Tıpkı bu yaşanan olayda olduğu gibi nadir de olsa bu teratomların içerisinde beyin hücreleri de gelişir.
6 4