Bu hafta 6 yeni film vizyonda!

2'si yerli 6 film vizyona giriyor. Dram türünün versiyonları ağırlıkta, ancak komedi ve korku filmi sevenler için de birer seçenek bulunuyor.

Frantz François Ozon'un yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği filmin başrolleri Paula Beer ve Pierre Niney, Ernst Stotzner ile Marie Gruber paylaşıyor. Venedik Film Festivali'nde prömiyeri yapılan film, savaşın geride bıraktığı hayatlara odaklanıyor. Adrien adındaki genç bir adam, I. Dünya Savaşı'nda yaşamını yitiren Frantz'ın mezarını günde iki kez ziyaret edip çiçek bırakmaktadır. Bu durum Frantz'ın nişanlısı Anna ve ailesinin dikkatini çeker. Genç adamı evde ağırlayan ve Frantz ile yakın arkadaşlığını öğrenen Anna, Adrien ile ortak duygular paylaştığını fark eder. İki yaralı insan birbirinin acısını paylaşarak hafifletirken, Frantz'a dair bilinmeyen sırlar da gün yüzüne çıkacaktır.
6 1
Savaş Vadisi ( Hacksaw Ridge) Usta oyuncu ve yönetmen Mel Gibson'ın on yıl aradan sonra çektiği savaş filminin oyuncu kadrosunda Andrew Garfield, Vince Vaughn, Sam Worthington, Hugo Weaving, Luke Bracey, Teresa Palmer ve Rachel Griffiths gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosu ise Andrew Knight ve Robert Schenkkan imzasını taşıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında Amerikan Ordusu’ndan Medic Desmond T. Doss, Okinawa Savaşı’nda görev yaparken insanları öldürmeyi reddeder ve Amerikan tarihinin ilk Onur Madalyası’na layık görülür. Film, bu tek bir kurşun sıkmadan 75'e yakın kişiyi kurtaran kahramanın hikayesini ele alıyor.
6 2
Çakallarla Dans 4 Filmin başrollerinde ilk seride olduğu gibi Şevket Çoruh, İlker Ayrık,Timur Acar ve Murat Akkoyunlu yer alıyor. Senaryosunu Ali Tanrıverdi ve Murat Şeker’in yazdığı filmin yönetmen koltuğunda da Murat Şeker oturuyor. Serinin sevilen karakterleri Muhasebeci Servet, Kayınço Gökhan, Köfte Necmi ve Del Piero Hikmet hayat mücadelesi içinde ekonomik yetersizlikler sebebiyle aynı evde yaşamaya başlamıştır. Ev arkadaşlığı onlar için uyum sağlanması zor bir şeydir. Günün birinde Berber Hüseyin abi kahramanlarımızın karşısına çılgın, ancak cazip bir planla çıkar. Almanya'daki dayıoğlu vefat ettiğinde, vasiyet olarak neyi işaret ettiği belirsiz bir harita bırakmıştır. Bunun bir hazine haritası olduğuna kanaat getiren kahramanlarımız, Edirne’ye doğru yola koyulurlar...
6 3
Pastoral Amerika (American Pastoral) Pastoral Amerika filmi Phillip Roth'un Pulitzer ödüllü romanından uyarlandı. Dünya prömiyeri eylülde Toronto Film Festivali'nde yapılan filmin senaryosu John Romano tarafından yazıldı. Yapımın yönetmen koltuğunda ünlü oyuncu Ewan McGregor oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda, McGregor'un yanı sıra Jennifer Connelly, Dakota Fanning, David Strathairn, Peter Riegert, Uzo Aduba ve Valorie Curry yer alıyor. Dışarıdan mükemmel görünen bir aileye odaklanan yapım, eskiden okulun yıldız atleti, şimdi ise başarılı bir işadamı olan Seymour “Swede” Levov ve ailesini yavaş yavaş keşfetmemizi sağlıyor. Eski güzellik kraliçesi olan karısı ve ergenlik çağındaki kızıyla mutlu bir hayat süren Levov'un mutluluğu bir gün kızının ortadan kaybolmasıyla bozuluyor. Kızının vahşi bir siyasi terör eylemi gerçekleştirmekle suçlandığını öğrenen baba, ne olursa olsun kızını bulmaya karar veriyor. Ancak bu arayış sürecinde keşfettikleri hayatını derinden sarsıyor. Film, Vietnam'dan 1968 olaylarına ve Watergate'e, ABD tarihine de tanıklık ediyor.
6 4