En doğru kaş alma teknikleri

...Rihanna'nın ve Suudi prenseslerinin kaşlarını şekillendiren Sania Vucetaj'ın her kadına birkaç tavsiyesi var. Yüzde her şeyin orantılı şekillerden ibaret olduğunu vurgulayan kaş gurusu da kalın kaşlara bayılıyor. "Bazıları şanslıdır ve kalın kaşlarla dünyaya gelmiştir. Diğerleri için de kozmetiğin nimetleri var."

İşte kaleminizi ve cımbızınızı avantaja döndürmenin yolları...
10 1


Bu kaş almayla ilgili bilinmesi gereken ilk kural: Kaşınızın başlangıç noktası tam olarak burun kıvrımınızla aynı hizada olmalı. Burun kıvrımını-göz kenarı hizasında devam edip bitmeli...

Kaş ve burun yüzün köprüsüdür. Bu yüzden orantılı olmazda yüzünüzün tüm güzelliği çökebilir. Fazla uzun kaşlarsa mutsuz, yorgun ya da sinirli görünmenize neden olur.
10 2


Kaşlarınızı almaya başlamadan önce gözlerinizin önünde canlandırın. Cımbızı elinize almadan önce kaş kalemini alın ve kaşınızın sınırlarını belirleyin. Böylece gereksiz kılları çekip kaşınızın şeklini bozmamış olursunuz.

Hayalinizdeki kaş şekline uygun bir altyapı yoksa sade kalemle istediğiniz kaşı elde edemezsiniz. Sizin kaşınız size en çok yakışandır, bu yüzden onun şekline sadık kalarak en güzel halini ortaya çıkarın.
10 3


Kaşlarınızı yukarı doğru fırçalayarak sınırlarını en doğru şekilde belirleyebilirsiniz.
10 4