Filistinli seksi modellerin dedeleri Osmanlı'ya kafa tutmuş!

Seksi modeller Gigi ve Bella Hadid kardeşler, şimdi de dedeleri Zahir Ömer'in I. Abdülhamid'e kafa tutması ve sonucunda da kellesinin alınmasıyla gündemde... Murat Bardakçı anlatıyor...

Her yaptıklarıyla magazin gündemini meşgul eden Gigi ve Bella Hadid kardeşler, şimdi de dedeleri Zahir Ömer'in I. Abdülhamid'e kafa tutması ve sonucunda da kellesinin alınmasıyla gündemde Güzel model Gigig Hadid verdiği röportajlarda sıklıkla Orta Doğu kökeninden ve Filistin'e duyduğu bağlılıktan söz ediyor. Hadid’ler son olarak Gigi Hadid’in “Filistinli’yim” açıklamasıyla yeniden gündeme oturdular.
28 1
Araştırmacı-Yazar Murat Bardakçı’nın, birkaç ay önce bu açıklamadan sonra yaptığı araştırma ise akıllara durgunluk verecek cinsten. Meğer bizim kız kardeşler 18’inci yüzyılda Osmanlı’ya başkaldıran, devleti senelerce uğraştıran, 90 küsur yaşında da başı kesilerek idam edilen Zahir Ömer’in torunlarıymış!
28 2
Olayın üstünden zaman geçmesine rağmen bugünlerde yine konuşulan konulardan biri haline gelen bu hikâyenin ayrıntılarını derledik. İşte o gerçekleri gün yüzüne çıkaran Murat Bardakçının yazısından kesitler…
28 3
Tam adı Zâhir bin Ömer bin Ebî Zeydan ez-Zeydani olan Zâhir Ömer, gençlik senelerinde Şam ile Nablus arasındaki ticaret yolunu kontrolü altına almış, üzerine yürüyen Şam valilerini mağlûp etmiş ve bölgedeki pamuk ticaretini de kontrolü altına geçirmiş.
28 4