İzmir'de terör saldırısını önleyen polis Fethi Sekin!

İzmir'de adliyeye yönelik düzenlenen terör saldırısını beylik tabancası ile önleyen fakat kendi şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in ardından sosyal medyadan yapılan paylaşımlar duygulandırdı...

İzmir Adliyesi C Kapısı yakınlarındaki hâkim ve savcı otoparkında bomba yüklü bir araç infilak ettirildi. Bombalı araçtan şüphelenerek adliye binasına almayıp büyük bir katliamı önleyen polis memuru Fethi Sekin teröristlerle son kurşunu bitene kadar çatıştı ve şehit düştü...
24 1
İzmir'de düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in canı pahasına büyük bir katliamı önlediği anlaşıldı. Adliye girişindeki trafik noktasında görevli olan polis memuru Sekin, teröristlerin arkasına saklandığı aracın yakınına kadar gitti. Sekin, bu sırada uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristlerden birini yakın mesafeden vurdu.
24 2
Mermisi bitince bölgeden uzaklaşmaya çalışan Sekin, diğer terörist tarafından vurularak şehit edildi. Terörist daha sonra olay yerine gelen diğer polisler tarafından öldürüldü.
24 3
İzmir Valisi Erol Ayyıldız da, şehit polis memurunun kahramanlığını şöyle anlattı: “Teröristlerin üzerinde iki adet kalaşnikof, 8 el bombası ve RPG7 roketatar ele geçirildi. Alınan tedbirlerin ve cefakar ve vefakar, şehit olmayı göze alarak durumu atlatan emniyet görevlilerimizden Allah'tan razı olsun. Şehit polisimizin dikkati sayesinde asıl saldırı önlendi.”
24 4