Sivilceler için evde nasıl maske yapılır?

Evde yaptığınız meyve maskeleri sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olacak!


Lezzetiyle diyetimizi, masalarımızı ve ağız tadımızı güzelleştiren meyveler şimdi bambaşka bir işe daha yarıyacak. Cildimiz!

Onları tatlılara, pastalara, keklere katıyoruz. Şimdi ise sizlere vereceğimiz tariflerle yüzünüze süreceksiniz. Eşsiz kokuları ve verdikleri sağlıkla yüzünüz güzelleşecek, sivilcelerden arınacak!
8 1

Kuru ciltlere önerilen bu meyvenin canlandırıcı ve peeling etkisi var. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta, germe etkisi nedeniyle on dakikadan fazla ciltte tutulmamalı.

Dört iri çileği ezerek bir çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Bütün yüze ince bir tabaka halinde sürün, elmacık kemikleri üzerine daha kalın bir tabaka halinde maske sürün ve 5 dakika bekletin. Ayda iki kez uygulama yeterlidir.
8 2

Zengin içerikli besleyici bir meyve olan muz solgun, yıpranmış hassas ve kuru ciltler için ideal bir maske malzemesi. Lekesiz olgun bir muzun yarısını ezerek iki çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.
8 3

Özellikle karma ciltlere öneriliyor, zira yüzün yağlı olmayan bölgelerini kurutmaz. Bir kahve kaşığı Golden elmanın içini iyice ezerek iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve 20 dakika yüzünüzde bırakın. Haftada iki kez uygulayın.
8 4