Ünlü şarkıcı George Michael hayata veda etti!

80'li yılların pop yıldızı, George Michael 53 yaşında kalp yetmezliği nedeniyle hayata veda etti! Müzik dünyasının dahilerinden biri olarak gösterilen Michael, sansasyonel özel hayatıyla sıkça gündeme geliyordu.

Müzik dünyasına damgasını vuran bir isim daha 2016 yılında hayata veda etti! İngiliz pop dünyasının aykırı ismi George Michael, 53 yaşında hayatını kaybetti. George Michael'ın ölümünü kamuoyuna menajeri Michael Lippman duyurdu ve ünlü şarkıcının Pazar günü Oxfordshire'daki evinde kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı. Polis, George Michael'ın ölümünde şüpheli herhangi bir durum olmadığını açıkladı. Michael en son 2011 yılında zatürre olmuş ve bu nedenle bazı konserlerini ertelemek zorunda kalmıştı.
12 1
İngiliz şarkıcının son 10 yılda uyuşturucu sorunları olduğu biliniyordu. 2006 yılında uyuşturucu aldıktan sonra araç kullandığını itiraf eden Michael'ın ehliyetine 2 yıl el konulmuştu. George Michael daha sonra 2010'da da Londra'da aracıyla bir fotoğrafçı dükkanına girmiş, kaza sonrası gözaltına alınmış ve yine uyuşturucu aldığını kabul etmişti. 8 hafta cezaevinde kalan George Michael'ın ehliyetine yine el konulmuştu.
12 2
Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou olan George Michael, 1981'de okul arkadaşı Andrew Ridgeley ile birlikte kurduğu Wham! grubuyla şöhret kazandı. "Wake Me Up Before You Go-Go", "Freedom", "Careless Whisper", "I'm Your Man" ve "The Edge of Heaven" gibi unutulmaz şarkılara imza atan Wham!, Çin'de sahneye çıkan ilk Batılı grup olduktan sonra 1986'da dağıldı.
12 3
George Michael daha sonra solo kariyerine başladı ve yaklaşık 40 yıla uzanan kariyerinde pop müzik tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı sanatçılarından biri oldu. Michael'ın albümleri 100 milyondan fazla sattı. Şarkıları İngiltere'de yedi kez liste başı olan Michael, üç kez Brit, iki kez de Grammy ödüllerinin sahibi oldu. "A Different Corner", "Jesus To A Child" ve "Fastlove"; George Michael'ın diğer unutulmaz şarkıları arasındaydı.
12 4