Yanmış saçlar için bakım önerileriSaç maşası, boya, perma gibi işlemler sırasında talihsizce yanan saçlar kadınların en korkulu kabuslarından biri... Ancak, merak etmeyin! Yanmış saçları onarmak için elimizde çok etkili maske tarifleri var.
9 1


Öncelikle saçlarınızın eski sağlıklı haline kavuşmasını ve maskelerin etkili olmasını istiyorsanız, düzleştirici, maşa gibi aletlerinizle bir süre için vedalaşmalısınız. Ayrıca ayda bir kez saçlarınızı temizletmenizde fayda olduğunu da hatırlatmalıyız.

Şimdi, maskelerimize göz atalım!
9 2

Salatalık, bal


Üç yemek kaşığı salatalık suyu, bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve iki yumurta sarısını karıştırın. Bu karışım saçlarınıza masaj yaparak yedirin ve streçle sarın. Yarım saat sonra saçlarınızı çok az şampuan kullanarak yıkayın. Bu işlemi haftada üç kez tekrarlayın.
9 3

Muz, avokado


Bir kasede muzu ve avokadoyu ezin, üzerine bir yemek kaşığı yoğurt ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışımı tüm saçınıza yedirin ve bir havluyla sarın. Yarım saat beklektikten sonra bir kaç damla şampuanla birlikte saçınızı yıkayın.
9 4