Yeşilçam'ın efsanevi ismi hayatını kaybetti!

Ünlü oyuncu Bülent Kayabaş,akıllarımıza dünyanın konuştuğu ölüm sahnesiyle kazındı. Bu sabah oyuncudan gelen son dakika haberine göre, Kayabaş hayatını kaybetti. Usta oyuncu akciğer yetmezliği nedeni ile tedavi görüyordu.

Yeşilçam'dan bir yıldız daha kaydı. Ünlü oyuncu Bülent Kayabaş 72 yaşında hayata gözlerini yumdu. Kayabaş bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Bülent Kayabaş bir süredir akciğer yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
14 1
Bülent Kayabaş, 25 Ağustos 1945 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Tam adı Osman Bülent Kayabaş’dır. 1961 yılında Eskişehir Belediye Tiyatrosu’nda profesyonel olarak tiyatro oyuncusu oldu. Birçok tiyatro oyununda oynadı, televizyon dizileri ve sinema filmlerinde de rol aldı. Seslendirmeler yaptı. Winnie The Pooh’yu 14 yıl seslendirdi.
14 2
2000 yılında yapımcılığını ve yönetmenliğini Derviş Zaim’in üstlendiği “Filler ve Çimen” filminde Ali Sürmeli, Sanem Çelik,Bülent Kayabaş, Haluk Bilginer, Uğur Polatberaber oynamışlardır.
14 3
Bülent Kayabaş, 2010 yılında Haldun Dormen’in,Cevat Fehmi Başkut’un ‘Buzlar Çözülmeden’ adlı romanından müzikal bir tarzda oyunlaştırdığı ‘Bir Kış Masalı’ adlı oyununda oynadı.
14 4