Yumurta buzdolabında nasıl saklanır sakın bunu yapmayın!

Yumurta her evin vazgeçilmezlerinden. Peki yumurtanın nasıl saklanması gerektiğini biliyor musunuz? En kolay yöntem buzdolabının kapağında yumurtalar için ayrılmış bölüm gibi görünse de aslında en yanlış yöntem bu.

Her evin vazgeçilmezi yumarta! Hele bir de kalabalık bir aileyseniz buzdolabınızda onlarca yumurta olması muhtemel. Peki yumurtaları nasıl saklamanız gerektiğini biliyor musunuz?
4 1
Genelde buzdolabının kapağında yumurtalar için ayarlanan özel bölmeler bu en ideal yer olarak görülür. Böylece onlarca yumurtayı fazla yer kaplamadan saklayabilirsiniz. Ancak bu yumurtaların taze kalması için en kötü yöntem.
4 2
Buzdolabının kapağının sürekli açılıp kapanması kapaktaki yiyeceklerin sürekli farklı ısılara maruz kalmasına neden olur. Bu ısı değişimleri özellikle yumurtanın çabuk bozulmasına hatta çürümesine bile neden olabilir.
4 3
Bu nedenle yumurtaların uzun süre taze kalmasını istiyorsanız onları mutlaka buzdolabının raflarında saklamanız gerekiyor. Sürekli sabit sıcaklıkla duran yumurtalar bu sayede daha sağlıklı ve taze kalacaktır.
4 4