Kapat

Mesaj Gönderildi

GÖNDER

Moda ikonları yaz günü neden bot giyiyor?

Moda trendlerinin zaman zaman hayal gücümüzü aştığı bir gerçek. Yazın bot giyme trendi mantığımızı zorlamaya başlasa da uzun bir süre tiril tiril yazlık kıyafetlerin altına bot giyme trendini göreceğiz...

Moda ikonları yaz günü neden bot giyiyor? foto 1

Bugüne kadar bizi çok şaşırtan moda trendleriyle karşılaştık. Her seferinde 'Bu da giyilir mi canım?' tepkisini verip daha sonra o trendin peşine düştük. Bir süredir yazlık elbiseler, şortlar ve mini eteklerle kombinlenen kışlık kalın botlar dikkatimizi çekiyor. Hepimizin aklında beliren soru belli: 'Bu sıcakta o botları nasıl giyiyorlar?'

Bu sorunun kesin cevabını ya da yazın bot giymenin sıcaklardan koruyan sihirli bir yöntemini keşfedemesek de artık her mevsim değişiminde gardırobu baştan sona yenileme devri bitti. Yazlık-kışlık ayrımı yapmadan tüm parçaları her mevsim kullanıyoruz.

Bugün jean şortunuzun altına süet botunuzu giyip sokağa çıkıp muhteşem görünebilirsiniz ama bunu 3 sezon önce yapmış olsanız size çılgın gözüyle bakabilirdik. Moda ikonları stil konusunda tabulaşan her kalıbı yıkmaya and içmiş gibi görünüyor! Moda tasarımcılarının ve markaların yaza özel hazırladığı Cruise koleksiyonları bile şu sıralar deri ve kürk içeren tasarımlara sahip.

Moda ikonları yaz günü neden bot giyiyor? foto 2

Bizler de artık moda trendlerini sorgulamayı bıraktık, hoşumuza giden bir şey gördüğümüzde sorgusuz sualsiz uyguluyoruz. İşte tam da bu nedenle gladyatör sandaletlerini, parmak arası terlikleri ve açık ayakkabıları dolabın bir köşesinde unuttuk.

Model Alessandra Ambrosio da yazın bot giyme trendinin öncülerinden. Ambrosio botlarını yalnızca şortlarla değil, uçuşan yazlık elbiselerle de sıkça kombinliyor.

Moda ikonları yaz günü neden bot giyiyor? foto 3

Bella Hadid, jean mini eteğini basic bir tişörtle kombinlemiş ve kıyafetini siyah deri botlarla tamamlamış.

Moda ikonları yaz günü neden bot giyiyor? foto 4

Vanessa Hudgens'ın bohem stilini çok beğeniyoruz. Kendine has bir stile sahip olan oyuncu beyaz tişört-şort kombinine siyah kovboy şapkası ve botlarıyla asi bir hava katmış.