Kapat

Mesaj Gönderildi

GÖNDER

Zayıflamak için ne zaman ne içmeli?

Bardak bardak zayıflık!

Zayıflamak için ne zaman ne içmeli? foto 1


Kilo vermek istiyorsanız yedikleriniz kadar içtikleriniz de önemli olduğunu bilmelisiniz. İşte diyetinizi destekleyecek içecekler! Kilo vermek için yudumlamaya başlayın!

Zayıflamak için ne zaman ne içmeli? foto 2

Uyanınca 1 bardak ılık su 


Organizma gece boyunca toksin ve artık maddeler üretiyor. Uyku sırasında sıvı kaybı devam ederken, sıvı alımımız duruyor. Bu yüzden uyanır uyanmaz bir bardak su veya bitki çayı içmeye özen gösterin.

Oda ısısında bekletilmiş bir bardak su içmek, böbrek ve bağırsakların işlevini artırarak vücudu toksin ve artıklardan temizliyor. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor. Bu maddelerin vücuttan atılımını kolaylaştırmak ve vücudun ısı mekanizmasını gün boyunca dengelemek için sabahın erken saatlerinde sıvı almak çok yararlı.

Zayıflamak için ne zaman ne içmeli? foto 3

Kahvaltıda bir fincan kahve veya bir fincan siyah çay


Kahve ve çay sinir sistemini uyaran maddeler içerir, uykunuzu açar. Bu maddeler hızla enerji verip, zihni açar ve konsantrasyonu artırır.

İçerdiği kafein sayesinde gün ortasına kadar sizi zihinsel olarak formda tutar. Ayrıca metabolizmayı da hızlandırıyor.

Zayıflamak için ne zaman ne içmeli? foto 4

Ara öğünde bir bardak taze sebze suyu veya süt


Sabahları saat 10.00 ile 11.00 arasında vücudun su rezervi azalıyor, kan şekeri düşüyor, yorgunluk ve konsantrasyon azalması baş gösteriyor. Dolayısıyla, bu aşamada vücudun yeniden şarj edilmesi gerekiyor. Organizmayı tazeleyerek, güçlendirecek ve kan şekerini düzenleyecek bir içecek gerekiyor.

Sebze suları özellikle sıcak havalarda terle kaybedilen vitamin ve mineral tuzlarının geri alımını sağlıyor. Ayrıca sebzelerde bulunan karbonhidrat sayesinde kan şekerini düzenliyor; konsantrasyonu yükseltiyor.