Bebeğin uyku sağlığı için beşik alırken dikkat edilmesi gerekenlere dikkat!

Bebeğinizin uyku kalitesi ve güvenliği için beşik alırken dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik oyuncaklı beşiklerden uzak durun!

Bebeğin uyku sağlığı için beşik alırken dikkat edilmesi gerekenlere dikkat!

Ebeveynlerin sağlıklı ve sabırsızlıkla kucaklarına almak için geri sayıma başladığı ebeveynlerin bebek için alışveriş yaparken beşik seçimlerinde dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik. Bebeğinizin uyku kalitesini arttırmak ve güvenliği için beşik alırken dikkat edilmesi gerekenleri sıraladık. Her şeyden önce bebeğiniz için beşik alırken güvenliğini göz önünde bulundurmaya özen göstermeniz gerekiyor. Peki beşik alırken ebeveynler başka hangi özellikleri göz önünde bulundurmalı? İşte! Bebeğiniz için beşik alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer özellikleri elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

Hafif ve Taşınabilir Beşiklere Dikkat!

Çok fazla yolculuk yapab bir aile olabilirsiniz. Ancak söz konusu bakımında size muhtaç olan bir bebeği göz önünde bulundurarak taşıması daha pratik olduğu için hafif malzemelerden yapılan plastik beşiklerden uzak durmak olacaktır. Beşik alırken her şeyden önce bebeğinizin güvenliğini göz önünde bulundurun. Hafif beşikler devrilmeye her zaman müsaittir. 

Doğal Malzemeden Olması Önemli!

Bebeğinizin sağlığı için doğal malzemeli olan beşiklere yönelmeye özen gösterin! Ahşap malzemeler hem güvenli hem de daha sağlıklıdır. Her ne kadar kaldırması ve tanışınma özelliği açısından biraz zor olsa da bebeğinizi göz önünde bulundurarak ahşap beşiklere yönelebilirsiniz.

Beşikte Oyuncak Olmasına Dİkkat Edin!

Her ne kadar bir çok ailenin bebeğin odasının süslü görünmesi için süslü ve oyuncaklı beşiklere yönelse de aslında oyuncaklı süslü püslü beşikler bebekler için çoğu zaman tehlikeli olabiliyor. Bebeğinizin odasını olabildiğince boş ve kullanışlı olmasına dikkat edin. Hava sirkülasyonu açısından delikli battaniyeler ve gereksiz oyuncaklardan kaçının!

Yorumlar