Bir insana doğum günümdü açıklaması yaptıran zorbalık!

Bu ülkede farklı bir şey yapmak gerçekten imkansız. Eğer türkü söylüyorsan başka bir şeyle ilgilenme ihtimalin yok.

Cansu Kocaman
-A A+

Bu ülkede farklı bir şey yapmak gerçekten imkansız. Eğer türkü söylüyorsan başka bir şeyle ilgilenme ihtimalin yok. Yapabileceğin en lüks şey kebap yiyip çiğ köfteyi tavana atmak. Eğer pop söylüyorsan asla lahmacun yiyemezsin çünkü insanlar alışmış senin cips yemene. Eğer eğer eğer... Bu böyle uzar da gider.

Pazar günü İstanbul’da Maria Sharapova ve Çağla Büyükakçay'ın tenis maçında yaşanan da tam bu türden bir şeydi!

Tenisi dünyaya tanıtan isimlerden biri olan ve daha magazinsel bir hayat yaşayan Sharapova İstanbul’a gelmiş, hayranlarına teşekkür etmiş büyük ilgiyle karşılanmıştı. Maçı izleyen birçok ünlü bir de sima vardı. Ekrandan gösterildi alkış kıyamet koptu falan ama insanları kalıplara sokmaya o kadar alışmışız ki yine aynısı oldu.

Tribünde oturan isim Bülent Serttaş'tı ve Serttaş’ın tenis izlemesi olay oldu.

Sosyal medyada bir kullanıcı Twitter hesabından yaptığı paylaşımda aynen şunları yazdı:

“Kim ne derse desin, bizde 'tenis zengin sporudur!' Bu yüzden de ülkeden tenisçi çıkmıyor! 20 yıldır Marsel, İpek, Çağla! Oynayan zengin, izleyen zengin! İnanmıyorsanız şu fotoğrafa  bir bakın; Bülent Serttaş Sharapova'yı en önden izlemeyi hak edecek ne yaptı arkadaş?"

Bilet fiyatlarına da geleceğim ama öncelikle Bülent Serttaş’ın bu tweete verdiği cevabı yazıyorum: Doğum günümdü.

Bir insana nasıl bir zorbalık yapabilirsiniz ki size doğum günü açıklaması yapmak zorunda kalsın. Size ne kardeşim ister tenis izler, ister futbol isterse hiçbir şey izlemez. Neden her şeye karşı bir fikriniz oluyor neden insanları yererek kendinizi motive ediyoruz ki. Adam oraya gelmiş kendi kendine takılıyor, yanında da üç çocuk vardı. Belli ki kızı yada yeğenleri...

Böyle davrandığımızda eleştirilerimiz yüzünden insanlar farklı bir şeyler yapamaz hale geliyor. Neden yapsın biri kalkıp hemen eleştirecek. Eleştirilebilir, sorun değil. Ama bu eleştiri değil gerçekten başkası üzerinde ego tatmini. Bu sadece bir örnek, bunu artık yapmayalım lütfen!

Aynı zamanda bu arkadaşa cevaben söylüyorum bilet fiyatları inan ki oradaki sosisliden daha ucuzdu! 

Bu içeriğe yorum yapın

0 Yorum