Depresyona girecek vaktiniz var mı?

Eğer o kadar boş zamanınız varsa biraz bana verin çünkü bulaşıklar hala lavabonun içinde.

Cansu Kocaman
-A A+

Çoğumuz 5 gün boyunca aynı şeyleri yapıyoruz aynı şeyleri düşünüyoruz:

-Acaba eve kaçta varırım, bugün eve geç gitsem birazcık dışarıda vakit geçirsem sorun olur mu?

- Acaba ay sonuna kaç gün kaldı? gibi sorular hayatımızın olmazsa olmazları.

Sabah oluyor işe gitmek için yola koyuluyorsunuz. İşiniz eve yakın ya da uzak hiçbir önemi yok. Eğer kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız İstanbul gibi telaşa ve maceraya hazırlıklısınızdır. Baktınız evde geçirdiğiniz zaman doluyor ee bi kahvaltı edeydim bari demeden hızlıca evden çıkarsınız. Çantanız, kıyafetleriniz zaten dünden hazır. Hayat akışını görebiliyor musunuz yarının hazırlığı dünden başlıyor ve bu hiç durmuyor.

Geldiniz işe ama ne gelmek metrobüs kullandınız, otobüs kullandınız zaten sabah insanlar iyice gergin. Hoş o gerginliği göremiyorsun bile hava aydınlanmadığı için! O konuyu geçiyorum Güneş'i görmek kışın lütuf oluyor.

Güzel bir çalışma gününden sonra hemen yarını düşünmeye başladınız. 'Acaba akşam dışarıda bir şeyler yapsam yarına yorgun olur muyum?' onu geçtiniz kafanızda bir anda evdeki işler belirdi. İyi şey galiba 2 kilo çamaşır var aman dediniz biraz kafa dağıtayım.

Çıktınız dışarı aman yarabbi sanki kum saatini çevirdiler öyle bir hızlı akma durmuyor zaman. Saate baktınız arkadaşlarınızla vedalaştınız artık ev yolu görüldü. Bugün şanslıydınız evinize yakın bir yerdeydiniz.

Eve dönüyorsunuz plan yapmaya başladınız önce çamaşırları hızlıca yıkarım o ara biraz yemek yerim kıyafetlere baktım mı tamamdır yarına hazırım. Ah keşke bir de göz kapaklarınız kapanmasa.

Her işinizi hallettiniz, şimdi uyku vakti yarına hazır olmak için sadece 6 saatiniz kaldı.

Hayat o kadar size bağlı olmayan bir şekilde akıyor ki kimi zaman önemsemediğiniz 30 saniye bile kıymetli oluyor. Bakıyorum biri ben depresyondayım diyor. Depresyonu bırakın depresyona girecek vakti nasıl buldunuz? Eğer o kadar boş zamanınız varsa biraz bana verin çünkü bulaşıklar hala lavabonun içinde.

Bu içeriğe yorum yapın

1 Yorum
çok haklı