Kışın vücut bakımı nasıl yapılmalı doğal sabun kullanın!

Kışın vücut bakımı nasıl yapılmalı? Sert havaların artmasıyla çok daha fazla kuruyan ve neme ihtiyaç vücudunuzu kış banyosuyla yenileyin!

Havaların soğumasıyla beraber kış mevsimlerinde yaz aylarına göre çok daha fazla kuruyan cildin ihtiyacı olan nemi sağlamak ve bakım yapmak için kış banyosu ile cildinizi yenileyin!

6 1

 Cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi sağlamak için düzenli olarak uygulamanız gereken bazı banyo alışkanlıkları edinmeniz gerekebilir. Elmaelma.com okurları için hazırladığımız kışın vücut bakımının vazgeçilmez alışkanlıklarını şu şekilde sıraladık...

6 2

SEVDİĞİNİZ KOKULARDA YAĞLAR KULLANIN!

Kışın ekstra ısınma ihtiyacı ile su sıcaklığını arttırdığımız için vücut derisi olduğundan çok daha fazla kurumaktadır. Soğuk havalarda ne siz sıcak sudan vazgeçebilirsiniz ne de vücut bakımınızdan! İşte bu noktada orta yolu bulmak için sevdiğiniz kokularda vücut yağları kullanarak vücudunuzun su sıcaklığına karşı kurumasını önleyebilirsiniz.

6 3

DOĞAL SABUN KULLANIN

Kışın sert geçen soğuk havalarda cildi yumuşatmak ve kuruluğunu almak için olabildiğince doğal ürünler kullanmaya çalışın. Bunun için şampuan ve duş jeli yerine doğal pişirilmiş sabun kullanabilirsiniz.

6 4