Yoğurdun cilde faydaları neler sivilceleri yok ediyor!

Sizi bunaltan cilt sorunlarınızın üstesinden yoğurt maskesi ile gelebilirsiniz. Cilt sorunlarınıza göre çeşitlere ayrılan yoğurt maskesini evde deneyebilirsiniz

Yoğurdun cilde faydaları neler sivilceleri yok ediyor!

Cİlt bakım rutinlerinize bir yenisini ekleyebileceğiniz doğal yöntem olan yoğurt maskesi ile cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Özellikle siyah nokta, sivilce ve cildi öölü derilerden arındırmak için yoğurt maskesi kurtarıcı bakımınız olabilir! Her evde bulunan yoğurt ile kısa sürelicilt bakımı yapabilirsiniz. Bir çok şeye iyi gelen yoğurdun cilde olan faydalarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz!

Geçmişten günümüze kadar çeşitli alternatif alanlarda hem sağlık hem de sağlıklı yaşamın sırrı olarak günümüze kadar geliyor. Uzmanların yaptığı bir araştırmaya göre yoğurt cildi nemlendiren en etkili nemlendiriciler arasında yer alıyor.

YOĞURDUN CİLDE FAYDALARI NELER?

Yoğurdun içinde bulunan antioksidan özelliği sayesinde ciltte kaşıntı ve kızarıklık sorunlarını gidermeye yardımcı oluyor. Gözenekleri açık olanlar için siyah noktaları temizleyerek gözenekleri sıkılaştırıyor. Bu özelliği sayesinde sivilce sorunları azaltarak sivilce lekeleri yok eder. 

YOĞURT MASKESİ NASIL YAPILIR?

Siyah noktaları temizleyen maske tarifi; 1-2 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 2 tatlı kaşığı yoğurdu güzelce karıştırın. Yüzünüze eşit miktarda olacak şekilde sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla durulayın. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. 

Ölü derileri yok eden yoğurt maskesi; 1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 tatlı kaşığı balı güzelce çırpın. Cildinize sürüp kuruduktan sonra sıcak su ile durulayın. Haftada 1 defa uygulamak yeterli olacaktır.

Sivilceleri yatıştıran yoğurt maskesi; Makyaj pamuğunu yoğurdun içine batırıp, sivilcenin olduğu bölgeye sürün. Bir gece bekletip, uyandığınızda soğuk suyla güzelce yıkayın. Her gece yatmadan önce bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Yorumlar