Kadın neden orgazm olmaz cinsel tecrübesizlikten kaynaklanıyor!

Kadın neden orgazm olamaz? Orgazm olamama nedenleri neler? Çiftlerin yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan orgazm olamama hakkında tüm merak edilenler!

Kadın neden orgazm olmaz cinsel tecrübesizlikten kaynaklanıyor!

Kişilerin cinsellikte yaşadığı belki de en büyük problemlerden biri orgazm olamama durumudur. Özellikle de kadınlarda ortaya çıkan bu rahatsız edici duruma, küçüklükten beri toplum tarafından verilen ilk gece korkusu neden olmaktadır. Cinsel yaşamı olumsuz etkileyen bu durum ilerleyen zamanlarda, partnerinizle aranızda sorunlar yaşanmasına neden olmakta, evlilikleri bile bitirme noktasına kadar gelmektedir. Peki kadın neden orgazm olamaz? Orgazm olamama nedenleri neler? Nasıl tedavi edilir? Bu gibi soruların yanıtlarını sizler için araştırdık! 

HAZ ALMA SÜRECİ: ORGAZM

Vajinada hissedilen istemsiz ve zevk veren kasılmalarla ortaya çıkmaktadır. Orgazm olmadan önce haz alma süreci vardır. Orgazm olurken bu süreçte vücudun belirli yerlerinde kasılmalar görülmektedir. Bu kasılmalar orgazm esnasında birden ortaya çıkar ve genellikle karın, kollar, bacaklar gibi vücudun değişik bölgelerinde ortaya çıkabilmektedirler. Orgazm esnasında vajinada kayganlaştıran sıvılar görülür ve bu durum spermin vajinadan rahim ağzına yönelmesine kolaylaştırdığı bilinmektedir. 

 KADINLAR NEDEN ORGAZM OLAMAZ?

Birçok kadının orgazm olamamasnın en büyük nedeni, toplum tarafından bilinç altına itilenilk gece korkusudur. Daha önce cinsel tercibesi olmayan kadınlarda korkudan dolayı orgazm olmayı engellemektedir. Aynı zamanda cinsel tecrübesizlikten kaynaklı akıntı ve tiksinti duygusuda orgazm olmayı etkilemektedir. Küçüklükten beri bilinç altına itilen bu korkular, ilerleyen dönemlerde bu şekilde ciddi sıkıntılara neden olmaktadır. Orgazm olamamadaki bir diğer etkili neden ise kadınların yeterli düzeyde korunmadıkları için hamile kalma düşüncesidir. Uzun süre bu problemi yaşayan kişilerin bir uzmandan yardım almaları gerekmektedir.   

Yorumlar