Kendi hayatını yaşamaya ne zaman başlayacaksın?

İnsanları takip etmekten yorulmadın mı? Bırak birazda onlar seni takip etsin...

Elif Kaya
-A A+

Birkaç dakika hiç birşey yapmadan durduğun oldu mu hiç? Eline telefonu almadan, kimsenin hayatını stalklamadan, kim nerede kiminle ne yapmış öğrenmeye çalışmadan? Durmuyoruz değil mi, etrafımızdaki insanların hayatını izlemekten kendi hayatımıza dönüpte bakamıyoruz bile. Haydi sevgili okuyucu itiraf et, sabah gözünü açar açmaz eline muhtemelen son model iPhone nu alıp ilk önce ınstagrama giriyorsun değil mi? İlk sırada çıkan hikayeleri hemen izleyip, uyuduğun saatler boyunca kimin ne paylaştığını takip ediyorsun, kimisini beğeniyorsun kimisinide likelamıyorsun ama daha çok beğeniyorsun! Biz ne zaman böyle olduk sevgili okuyucu? Ne zamandır başkalarının hayatını kendi hayatımızın önüne koyar olduk?

Yaşadığımız hiç bir ana önem vermeyip hep başkalarının yaşadığı hayatı kıskanır olduk? Oysa herkesin tek bir hayatı var, ister ınstagramdan paylaşsın ister paylaşmasın. İnkar etmiyorum sevgili okuyucu hepimiz sosyal medya kullanıyoruz hepimiz sevdiğimiz ya da hiç sevmediğimiz insanları gizli gizli takip ediyoruz ama artık durmayı öğrenmeliyiz! İnsanların düşünmesini istediğimiz şeyler için paylaşım yapmayı, hatta yaşamayı. Keşke sadece ''ben ne istiyorum'' diyebilsek, sadece ben önce ben ilk ben hep ben! Deli bir bencillik değil ama, önce benim hayatım hep benim hayatım diyebilsek!

Yalnızca yer bildirimi yapmak için aslında sevmediğimiz o mekanlara bir sürü paralar bayılmasak, hiç beğenmediğimiz gözlükleri, saatleri, takıları yalnızca ınstagramda paylaşmak için alıp takmasak! Keşke hep başkaları ne düşünür diye yaşamasak! Biz ne kadar uğraşırsak uğraşalım boomerang gibi hep kendimize döneceğiz, asla bir başkası olmayacağız ama önemli olan şu ki sevgili okuyucu kimse de biz olamayacak bunu bir anlayabilsek! Hayatı insanların gözüne sokmak için değil sadece mutlu olmak için yaşamaya bir başlasak... Şimdi soruyorum sana okuyucu sen ne zaman kendi hayatını yaşamaya başlayacaksın?

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Diğer Yazıları
TÜM YAZILARI