Yeni yıldan sen ne istiyorsun?

Yeni yıl geldi çattı. Hal böyleyken insan kendini hayal kurmaktan alıkoyamıyor tabi ki peki sen yeni yıldan ne istiyorsun?

Elif Kaya
-A A+

Herkese merhaba,

Bu benim ilk yazım, dolayısıyla biraz tanışma yazısı gibi olacak sanırım. İsterim ki önce beni tanıyın, tanıyın ki yazılarımı okurken aslında ne yazdığımdan çok ne anlatmak istediğimi anlayın. Ben böyleyimdir biraz, düşüncelerimi pat diye söyleyemem, kıyısından köşesinden anlatayım siz anlayın isterim. Zaten hep öyle değil midir? Herkes bir şeyler söyler sürekli ve sürekli olarak bizse sadece içinden almak istediğimiz kadarını alırız, hayat böyle devam eder. Uzun lafın kısası, fikirleri çok hızlı değişen, çok sabırsız ve enerjik biriyim. Düşüncelerimi karşımdaki kişiye anlatırken, adeta yaşıyormuş gibi olurum ve siz bunu gözlerimden anlarsınız!

Biz Y kuşağı gençleri hep böyleyiz galiba, biraz delilik var hepimizde. :)

Beni zamanla tanıyacağınıza eminim, bundan sonra haftanın belirli günleri elmaelma.com'da yazılarımı sizinle paylaşacağım. Umarım beni ve uçsuz bucaksız olan hayal dünyamı seversiniz.

Tanışma faslını bitirdiğimize göre asıl konumuza dönebiliriz.

Yeni yıl…

Her yerin ışıl ışıl olduğu, herkesin sebepsiz yere mutlu olduğu o anlara girmemize günler kaldı. Hal böyleyken insan kendini hayal kurmaktan alıkoyamıyor tabi ki. Beni sorarsanız, her yıl olduğu gibi bu yılda; ‘’herşey çok farklı olacak, spora başlayacağım, düzenli ve uzun bir ilişki yaşayacağım, daha iyi bir insan olacağım, geçtiğimiz yıl yaptığım hataların hiç birini tekrarlamayacağım ve en önemlisi çok daha mutlu bir insan olacağım!’’ hayalleri kurmaya başladım bile! Eminim bu yazıyı okuyan kişilerin büyük bir kısmıda benimle aynı duygu ve düşünceleri paylaşıyordur. Hep böyle değil midir zaten? Yapamadığımız ne varsa geleceğe yüklemez miyiz? 

"2018’de aşık olacağım!‘’ Neden 2018 kardeşim git şimdi ol!  Madem böyle şeyler planlayınca oluyor, git şimdi aşık ol ozaman ne bekliyorsun?

İnsan çok karmaşık bir varlık, düşünebilmek işi daha da karmaşıklaştırıyor! Fikirler değişmeye okadar müsait ki, bir şeylere o kadar hızlı heves edip, o kadar hızlı vazgeçiyoruz ki…

Velhasıl kelam ben oturdum düşündüm, yeni yıldan ne istiyorum. Sonunda karar verdim, ben bugün ve her gün için şükredip, 2018’de de sağlıklı, iş güç sahibi, sosyal hayatı olan, bazen çok mutlu bazen dünya’nın en mutsuz insanı olan, sürekli tatlı yemeyi bırakmak istediğini söyleyen ama asla bırakamayan Elif olarak kalmak istiyorum! Evet ben buyum, kendimle barışığım ve kendimi seviyorum! En önemlisi de işte bu dostlar, kendinizi tanıyın, aslında kim olduğunuzu ama kim olmaya çalıştığınızı, neleri sevip nelerden vazgeçmeye hazır olduğunuzu, iyi huylarınızı ve en önemlisi kötü huylarınızı tanıyın bilin ki kendinizi sevin, olduğunuz gibi önce siz kendinizi kabul edin, daha sonra etrafta ki insanlar emin olun kabul edecektir. Etmeyenlerde zaten hiçbir zaman sizin yanınızda olmamıştır! Tanışma yazısını daha fazla uzatıp ilk günden sizi sıkmak hiç istemem, o yüzden yazımı bitirirken son bir sorum var size, 2018’den siz ne istiyorsunuz? Kendiniz için yalnızca kendiniz. Her ne istiyorsanız umarım 2018 size onu verir!

Şimdilik hoşçakalın…

Bu içeriğe yorum yapın
0 Yorum