Dilara Fındıkoğlu kimdir? Dünyaca ünlü starları kim giydiriyor?

Son dönemde sürekli olarak adı geçen ve merak edilen isimlerden biri de Dilara Fındıkoğlu! Londra'da aldığı moda eğitiminden adından söz ettiriyor!

Yurt dışında aldığı eğitimle adından söz ettiren Dilara Fındıkoğlu, Rihanna'dan tutun Lady Gaga gibi dünyaca ünlü yıldızları giydiriyor! Bir anda başarısıyla gündeme oturan Dilara Fıdıkoğlu'nun başarı öyküsüne gelin hep beraber göz atalım...
10 1

Sıradışı tarzı ve modaya bakış açısıyla son dönemde moda dünyasında çok konuşulan isimler arasından bir tanesi de Türk tasarımcı Dilara Fındıkoğlu, başarısının dönüm noktası olan mezuniyet balosundan sonra adeta hayatı değişti! Moda dünyasında Lady Gaga'dan tutun Rihanna'ya kadar dev isimlerin peşinde olduğu Türk modacı dünyanın en prestijli moda okullarından olan Londra'daki Central St. Martins'de moda tasarımı okuyan Dilara Fındıkoğlu meslek hayatının dönüm noktası olan ve adını yükselten şey okulun mezuniyet protestosu olmuş!

10 2

Okulun mezuniyet döneminde sınırlı sayıdaki katılım ile özel defileye seçilmeyen Fındıkoğlu, okulun yaptığı defileyi protesto etmek için defileye seçilmeyen öğrencilerle alternatif bir defileye önderlik etmiş.  "Okulda mezuniyet döneminde yapılan ‘mezuniyet defilesi’ var. Basın için yapılan bir defile bu. Okuldan 125 kişi mezun oluyor, ama bu defileye katılmak için 30-40’ı seçiliyor. Ben seçilmemiştim. O şovu protesto etmek için, seçilmeyen tüm öğrencilerle birlikte benim liderliğimde alternatif bir defile hazırladık"  diyor.

10 3

Öyle ki okulun defilesine karşılık olarak diğer öğrencilerle beraber hazırladığı defilede okulun defilesinden çok daha fazla ilgi görmüş. Dilara Fındıkoğlu'nun önderliğindeki defile basınında ilgisini çekmesiyle birçok önemli gazete ve dergilere röportaj vermiş hatta İngilizlerin The Guardian gazetesinde Vogue manşetlerine kadar yer bulmuş...

10 4