İki kişilik koltuğa sığmıyordu şimdi delikanlılara taş çıkartıyor

Tony Howland 190 kiloluk 3 çocuk babası bir adamdı. 500 metre dahi yürüyemiyor, sandalyelere oturamıyordu. Zayıflama sonrası delikanlılık günlerine döndü.

43 yaşındaki Tony Howland, 190 kiloya çıktığında evinde bulunan 2 kişilik kanepeye bile sığamaz hale geldi. Beli 147 santimetreyi geçmişti ve evi aşırı kilosu nedeniyle kırdığı sandalyelerle doluydu. 

14 1

Bir öğünde 5 yetişkin kadar yemek yiyen Tony Howland, 120 kiloya ulaştığından beri uçak yolculuğu dahi yapamaz hale gelmişti. Yerinden kalmak istemeyen, sokağın başındaki markete kadar bile yürüyemeyen 2 çocuk babası adam için hayatındaki tek aktivite daha fazla yemek yemekti. 

14 2

Nefes darlığı ve eklem ağrılarıyla da boğuşan Tony için dönüşüm noktası karısının bir gün evdeki iki kişilik kanepeden taşan vücudunun fotoğrafını çekmesiyle başladı. 

14 3

O fotoğrafı gördüğünde hissettiklerini Tony şöyle anlatıyor: Bu resmi görünce ailemin benim için en önemli şey olduğunu fark ettim ve geleceğini görmek istedim, ama bunu 190 kiloyla yapamazdım. Hamburger, cips hiç fark etmez. Ne bulursam yiyordum. 5 tane cheesburger yemek benim için önemsiz bir öğündü. 

14 4