İkizlerini izlerken fark edip dehşete düştü

Kaliforniyalı bir anne sosyal medya üzerinden yaptığı basit bir deneyle çok önemli bir sonuca vardı. İkizlerinin eline telefon veren annenin ulaştığı sonuç hepimize ders niteliğinde.

2015 yılının kasım ayında Kaliforniyalı bir anne yaptığı basit bir şeyle insanların dikkatini çekti. Blaine ve Rylie ismindeki iki çocuğu olan Brandie Wood evinde küçük bir sosyal deney düzenledi. Sosyal deney sayesinde teknolojinin hayatlarımızı nasıl esir aldığını gösterdi. Brandie tıpkı herkes gibi kendisinin ve ailesinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşıyordu. Yaptığı sosyal deneyi de sosyal medya aracılığıyla paylaştı.
11 1
“Bugün bir şey denedim. Çocuklarımın telefonlarıyla oynamasını izledim. Telefonlarıyla oynarken bana kaç kez baktıklarına dikkat ettim” dedi ve şunları yazdı:
11 2
"Bugün çocuklarımın telefonlarıyla oynamasını izledim. Sessizce köşede otururken bana kaç kez baktıklarına dikkat ettim. O an ben de telefonumu kullanıyor olsam kime ne mesaj gönderirdim diye düşündüm.
11 3
28 kez meleklerimin internetin hayatlarında en önemli şey olup olmadığını düşündüğünü farkettim. 28 kez çocuklarımın yeterince ilgi görmediğini farkettim.
11 4