Instagram fenomenlerinin vazgeçemediği Türkiye'deki 10 rota

Instagram fenomenlerinin Türkiye'de gitmekten vazgeçemedikleri 10 destinasyon elmaelma.com'da. İşte Türkiye'nin en popüler rotaları...

Sosyal medyanın bu kadar hayatımızın içine girmesi, gideceğimiz yerler, neyi nerede yiyebileceğimiz, hatta nerede nasıl fotoğraf çekilebileceğimize kadar karar vermemizi kolaylaştırıyor. Seyahat, instagramda ve sosyal medya mecralarında yemekten sonra en çok paylaşılan içeriklerden biri olarak göze çarpıyor. Neredekal'ın hazırladığı keşif rehberi Türikye'de instagram fenomenlerinin vazgeçemediği ve sıklıkla ziyaret ettikleri 10 destinasyonu derledi.

  İşte instagram fenomenlerinin en çok ziyaret ettikleri 10 keyifli destinasyon :

11 1

Kuyucak Köyü

Nam-ı diğer Lavanta Kokulu Köy… Instagram konum etiketinde bile bu şekilde adlandırılıyor. Kuyucak Köyü Instagram'ın en keyifli ve en renkli duraklarından biri haline geldi. Artık Instagram'da Isparta'nın gül bahçeleri yerine, lavanta bahçeleri popüler. Lavanta üretim alanı olan Keçiborlu’daki Lavanta Vadisi, instagram fenomenlerinin mis kokulu lavanta tarlaları arasında paylaşımlarını yaptıkları yer.

11 2

Salda

Görseli Maldivler’i andırsa da, doğası ve fotografik güzellikleri ile Türkiye’nin manzarası en iyi göllerinden biri. Bembeyaz pıırldayan bir sahil ve masmavi sular... Böyle bir renk, böyle bir manzara olamaz. Burdur'un Yeşilova ilçesine sadece 6 km. uzaklıktaki Salda Gölü'nden paylaşacağınız bir fotoğrafla herkesi Maldivler'de olduğunuza inandırabilirdiniz ama artık çok geç. Çünkü instagram fenomenlerinin sık paylaşımları buranın Maldivler değil Salda Gölü olduğunu hafızalara kazıdı.


11 3

Pokut

Rize Çamlıhemşin ilçesindeki Pokut Yaylası, adeta kartpostallardan fırlamış ve buraya özel olarak dizayn edilmiş gibi. Seyahat severleri kendine hayran bırakması yetmiyormuş gibi, bir de fotoğraflardaki görünümü, gidemeyenleri resmen çileden çıkarıyor. Buranın eşsiz atmosferinde zaman geçirmek, tertemiz havayı ciğerlerinize doldurmak ve bir gece de olsa bu yaylada zaman geçirmek paha biçilemez.

11 4