İtalyan kadınlarının güzellik sırları nelerdir?

Hiç düşündünüz mü İtalyan kadınları nasıl bu kadar genç ve güzel kalıyorlar? Aslında çok gizli olmayan sırları var, işte 5 sırrı sizler için araştırdık...

Kuvvetli bir güzellik iksiri: Zeytinyağı

İtalyan kadınları zeytinyağını sadece lezzetli bir salatada ya da pizzada kullanmıyor. Zeytinyağı gerçek bir İtalyan’ın hayatının merkezinde yer alıyor. İtalyan kadınları bol E vitamini içeren bu şifalı bitkiyi cilt bakımlarında da kullanıyor. Sophia Loren’in tüm cildini zeytinyağına buladığı bilinen bir gerçektir. Çoğu İtalyan kadını da bunu yapar. Günlük bakımda zeytinyağı bol bol kullanılır ve şifasına güvenilir.

5 1

Stressiz bir hayat

İtalyan kadınları stresin gerçek bir güzellik düşmanı olduğunu iyi bilirler. Bu nedenle kültürlerinin en büyük erdemi olan gevşemeyi iyi bilirler. Sırtlarındaki yükleri yatağa taşımamanın yolu ise onlar için her akşam içilen bir kadeh şaraptır.

5 2

Yumuşacık bir cilt

İtalyan kadınları pürüzsüz ve yumuşak cilde son derece önem veriyor. Bu nedenle bakımlarının çoğu cildi nemlendirmek üzerine kurulu. İşte bu durum onları bizim kullandığımızdan daha ağır ve zengin nemlendiricilere yönlendiriyor. Baştan ayak parmak ucuna her yerin nemlenmesi son derece önemli. Özellikle ayaklara yapılan bakım herkes tarafından çok önemseniyor.

5 3

Güneşi sevmek ve kucaklamak

Güzellik ve bakım söz konusu olunca güneş her zaman bir canavarmış gibi lanse edilir ve kadınlar güneşten köşe bucak kaçar. Ancak İtalyan kadınları tam tersine güneşi adeta kucaklar. ‘Günün birinde zaten kırışacak cildin için endişeleneceğine güneşin tadını çıkar’ en büyük mottolarıdır.

5 4