Kil maskesi nedir? Kil maskesi nasıl yapılır?

Cildinize iyi gelecek 4 farklı kil maskesi tarifini evinizde bir kaç dakika içinde hazırlayabilirsiniz. Sizler için derledik...

DETOKS KİL MASKESİ

Malzemeler

Yeşil kil

Hindistan cevizi yağı

Bal

Limon suyu

Yapılışı

6 yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı bal, yarım limon suyunu karıştırın. Kil macun kıvamını alana kadar su ekleyebilirsiniz. Karışımı temizlenmiş cilde haftada 2 kez 20 dakika uygulayın. Ilık suyla durulayın. Detox kil maskesi cildinizi yenileyip, kan dolaşımını hızlandıracak.

4 1

AKNELİ CİLTLER İÇİN KİL MASKESİ

Malzemeler

Zerdeçal

Bal

Yeşil kil

Yapılışı

2 çay kaşığı zerdeçal, 5 yemek kaşığı kil, 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Su ile macun kıvamına gelmesini sağlayın. Haftada maksimum 3 kez 20 dakika bu maskeyi kullanabilirsiniz. Kil ve zerdeçalın akneli ciltler üzerindeki etkisini düzenli kullanımda farkedeceksiniz.

4 2

YATIŞTIRICI KİL MASKESİ

Malzemeler

1,5 yemek kaşığı yağsız yoğurt

4 yemek kaşığı yeşil kil

Yapılışı

Yoğurt ve kili karıştırın. Macun kıvamı alan maskeyi göz çevresi ve dudak kenarlarına gelmeyecek şekilde ciltinize sürün. 20-25 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Tarifi hazırlarken metal ürün kullanmayın. Olabildiğince ahşap ürünler kullanmayı tercih edin.

4 3

NEMLENDİRİCİ KİL MASKESİ

Malzemeler

4 yemek kaşığı yeşil kil

1,5 yemek kaşığı su

5 damla gül yağı

Yapılışı

Tüm malzemeleri karıştın. Temizlenmiş cilde uygulayın. Haftada 2 kez 20 dakika cildinizde kuruyana kadar bekletin. Ilık suyla yıkayıp su bazlı bir nemlendiriciyle cildinizi nemlendirin.

4 4