Kışa hazırlık cilt bakımı nasıl yapılır yüzünüz ışıldayacak!

Kışa hazırlık cilt bakımı nasıl yapılır? Evde hazırlayacağınız doğal maskelerle cildinizi soğuk havalardan koruyabilirsiniz! İşte tarifi!

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte cildimizde ne yazık ki kurumaya başlıyor. Cildimizi soğuk havalarda nemli tutmak için gerekli özeni göstermemiz gerekiyor. Peki cildimizi nemli tutmak için neler yapabiliriz? Kışa hazırlık cilt bakımı nasıl yapılır? Evde hazırlayacağınız doğal maskelerle cildinizi soğuk havalardan koruyabilirsiniz. İşte kışa hazırlık cilt maskeleri tarifi! 

5 1

SALATALIK MASKESİ

Cildimiz için tam bir mucize olan salatalık, yüzyıllardır kullanılıyor. Popülaritesini hiç kaybetmedi ve kaybetmemeye de devam ediyor. Bu maske için ihtiyacınız olan tek şey orta boy bir salatalık. Bir salatalığı soyun ve iki dilimini ayırdıktan sonra macun kıvamı elde edene kadar ezin. Yüzünüze sürün. Ayırdığınız iki dilimi gözlerinize koyun. Bu şekilde yirmi dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi bol su ile yıkayın. İlk seferde bile fark edeceğiniz tazelik hissi sizi şaşırtabilir. 

5 2

YULAF MASKESİ 

Yarım fincan yulafı ezin. Ezdiğiniz yulafın içine yarım çay kaşığı bal, iki damla sardunya çiçeği yağı, iki damla papatya yağı ve yarım çay kaşığı bal ekleyin. Homojen bir kıvama gelene kadar karıştırın. Yüzünüze ve boyun bölgenize parmaklarınızı kullanarak dairesel hareketler ile uygulayın. On beş dakika bekletin ve ardından ılık su ile temizleyin. Cildiniz çok yağlı ise elde ettiğiniz karışıma altı damla limon suyu ilave edebilirsiniz. Bu maske ile cildiniz gerekli nemi kazanacak ve yumuşacık olacak. 

5 3

AVAKADO MASKESİ

Avakado maskesi cildi hem nemlendirirken hem de aynı zamanda cildi yaşlanmaya karşı koruyan bir meyvedir. Bu maske için, yarım olgun avokado, bir çorba kaşığı süt ve bir çorba kaşığı balı iyice karıştırın. Yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz. Yirmi dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. 

5 4