Makyajla uyumak zararlı mı makyaj yapıp uyursanız...

Makyajlı uyumak zararlı mı?Makyajla uyumanın ciddi cilt sorunlarına yol açtığını biliyor muydunuz? İşte makyajla uyumanın cilde zararları!

Kadınların daha güzel hissetmek ve daha güzel görünmek için yaptıkları makyajın, bazı durumlarda ciddi cilt sorunlarına neden olabileceğini biliyor muydunuz? Zaman zaman yorgun argın eve geliğinizde majyajınızı çıkaracak dermanınız bile olmayabiliyor ve öylece yattığnız yerde kalabiliyorsunuz.Peki majyakla uyumak zararlı mıdır? Bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. İşte makyajla uyumanın zararları! 

7 1

GÖZENEKLERİ TIKAR

Makyajın gece boyunca ciltte kalması cildin nefes almasını engeller. Dolayısıyla gözenekleri tıkar. Nefes alamayan ciltte sivilce,siyah nokta problemleri oluyor. Hatta cilt yağlanabiliyor.

7 2

CİLT KENDİNİ YENİLEYEMEZ 

Tüm insan vücudu kendini yenilemektedir. Ciltte kendini yeniler. Ancak nefes alabilen cilt kendini yenileme fırsatı bulur. Makyajla uyuduğunuza cildiniz kupkuru ve çok yağlı olabileceği gibi, aşırı sivilceli de olabilir. Sivilceler ve siyah noktalar, kişi de eğer başka bir hastalık yoksa iyi temizlenmemiş bir cildin sonucudur. 

7 3

ERKEN YAŞLANMAYA NEDEN OLUR 

Gece boyunca makyajlı kalan cilt, kendini yenileyemediği için elastikiyetini kaybeder ve yüzde çizgiler sarkmalar oluşur. Bu durum yaşlı ya da orta yaşta olmayla alakalı bir durum değildir. Erken yaşta da olsanız olduğunuzdan çok daha yaşlı görünebilirsiniz. 

7 4