Saç rengine göre makyaj nasıl yapılır bu önerilere dikkat!

Saç rengine uygun makyaj nasıl yapılır? Saçınızın rengine uygun makyajı bir türlü bulamıyor musunuz? İşte saç renginize uygun günlük makyaj tüyoları!

Makyaj yaparken gözardı edilmemesi gereken şeylerden en önemlisinin saç renginiz olduğunu biliyor muydunuz? Kendinizi çok iyi hissettiğiniz bir günde bile arkadaşlarınızdan aldığınız yorumlar sürekli, "hasta mısın","yorgun musun" şeklinde ise yaptığınız makyajda yanlış tonlar seçiyor olabilirsiniz. Makyajınızla saçınızın uyum göstermesi bu konuda önem taşıyor. Peki saç rengine göre uygun makyaj nasıl yapılır? diyorsanız bu yazımız tam size göre! İşte saç renginize uygun makyaj yapma tüyoları! 

5 1

SİYAH SAÇ

Siyah saçlı kadınların vazgeçilmez makyajı siyah göz makyajıdır. Siz de siyah saçlara sahipseniz, göz makyajınızda siyah füme gibi koyu renklere ağırlık vermelisiniz. Ten makyajında mat ve pürüzsüz bir görünüm yaratabilirsiniz. Bunun için yapacağınız ilk iş, öncelikle cildinizdeki kusurları kapatmak olsun. Siyah saçlı kadınların aklından çıkarmaması gereken bir şey de nude rengi rujların kendilerine çok yakışmasıdır. 

5 2

KAHVERENGİ SAÇ

Kahverengi saçlı kadınlar diğerlerine göre çok şanslı. Çünkü hemen hemen bütün göz makyajları kendilerine çok yakışıyor. Kahverengi saçın en büyük tamamlayıcısı, kırmızı dudaklardır. Göz makyajında nude veya bronz far kullanarak kırmızı rujunuzu ön plana çıkarabilirsiniz. Ten makyajında bronzer kullanmaktan çekinmeyin. 

5 3

KUMRAL SAÇ

Renkli ve canlı makyaj stilleri kumral kadınlara çok yakışıyor. Turuncu ve pembe göz ve dudak makyajlarını mutlaka denemelisiniz. Yüznüzdeki herhangi bir bölgeyi ön plana çıkardığınız da diğer yerleri geri planda tutmanızı tavsiye ediyoruz. Aynı anda göze ve dudağa makyaj yapmamalısınız.  Renkli dudak makyajı yaptığınız günlerde göz makyajını olabildiğince daha sade tutabilirsiniz. 

5 4