Selülitlere iyi gelen egzersizler nelerdir? Selülitlerden nasıl kurtulunur? Selülit nedir?

Kadınların dış güzelliğine verdiği öneme bakıldığında selülit büyük bir problemdir. Selülitlerden sizler için hazırladığımız bu egzersizlerle kurtulabilirsiniz!

Yapılan araştırmalara göre selülitin tıbba göre hormonal dolaşım bozukluğundan kaynaklanmaktadır. Bu durumda kadınlar için oldukça büyük bir sorun olan selülit tıbba göre hücre şişer, elastikiyetini kaybeder ve ciltte çöküntüler oluşur. Her zaman dile getirilen yalanlardan bir taneside selülitin kiloyla bağlantılı olduğudur. 

6 1

Selülit yapılan araştırmalara göre kiloyla hiçbir alakası yoktur. Doğuştan oluşan bir durum hiç değildir. Selülit genellikle kasların gevşek olduğu  basen bölgesinden görülmektedir. Selülitlere karşı geri dönüşümü olmayan bir gözle bakmak yerine sizler için önereceğimiz egzersizlerle günlük kendinize 15-20 dakika ayırarak selülit problemlerinizin önüne geebilirsiniz.

6 2

Egzersiz yapmak dolaşımı arttırarak protein atıklarının bölgeden uzaklaştırılmasını ve kasların güçlenmesini aynı zamanda yağ yakımını sağlamaktadır. 

6 3

Günlük 30-35 dakikalık yürüyüş yapmak, yüzmek, ve koşu gibi egzersizler selülit oluşumunu ve önleminde oldukça etkilidir.  Günlük yaptığınız egzersizler aynı zamanda vücudu sıkılaştırarak selülit tedavilerinde oldukça etkisini arttırmaktadır. 

6 4