Sevgiliye sorulması gereken sorular nelerdir? Sevgiliyi tanımak için nasıl sorular sorulmalıdır?

Bir ilişkide partnerinizi tanımanın en iyi yolu konuşmaktır. Karşınızdaki kişiyi tanımak için ona doğru soruları sıkıştırmadan sorabilirsiniz.

- Size ait bir şarkı varsa bizim şarkımız ne sorusunu yöneltebilirisiniz. Aynı zamanda  bu soru eğerki partnerinizle hala bir şarkınız yoksa ortak bir şarkı oluşturmanızı sağlayacaktır.

- İlişkinize dair küçük hatırlatmalar yapacaka sorular sorun, mesela ilk hamleyi kim yapmıştı?

7 1

- Partnerinizde size dair anlamlar bırakıcak ve hatırlatacak sorular yöneltin mesela, beni sana hatırlatan şeyler ne? gibi soruları sorarak sizi gün içerisinde hatırlatan nesneleri anıları öğrenebilirsiniz.

- Partnerinizin kendisini şımarmasına izin verecek sorular sorun mesela, senin en çok neyini seviyorum sorusu tam size göre olabilir.

7 2

- Eğerki uzun bir ilişkiniz varsa veya özel günlerde partnerinize aldığınız veya birlikteliğe başladığınız süre gelen zaman zarfından beri ona yakıştırıp aldığınız hediyelerden bahsetmek ve aslında hediyeden ziyade beraber ne kadar çok anı paylaştığınızı hatırlatmak istiyorsanız partnerinize ona aldığınız hediyeler arasında en çok hangisini beğendiğini sorabilirsiniz.

7 3

- İlişkilerde bazen leyla gibi davranırız ve hangi davranışı sergilediğimizin bile farkında olmayız bu sebepten ötürü partnerinize en çok kullandığınız kelimeyi veya gün içerisinde sıklıkla tekrarladığınız davranışı sorabilirsiniz.

7 4