Seyrek kaşlar nasıl alınmalıdır doğru kaş alma yöntemleri nelerdir?

Genellikle seyrek kaşlara sahip olanlar daha kötü görüneceğinden dolayı kaşları almamayı tercih ederler. Bugün sizler için doğru kaş alma yöntemlerini derledik.

Kaş almak her ne kadar çok basit ve kolaymış gibi görünsede kaş almanında bir adabı var! Özellikle seyrek ve sorunlu bir kaş yapısına sahipseniz bu işlemi dikkate almalısınız. İlk olarak kaş almadan önce nemli ılık bir bezi kaşlarınızın üzerinde koyup bir kaç dakika beklemelisiniz. Bunun işlem gözeneklerinizi açıp canınızın daha az yanmasını saplayacaktır. 

5 1

Daha sonra yüz şeklinize göre bir kaş modeli seçip kaşlarınızı üste doğru tarayarak kaşlarınızı ince bir makas yardımı ile kesin. Kaşınızı alırken kaşınızın çıkma yönüne doğru kaşlar alınmalıdır. Aksi taktirde canınızın yanmasına neden olabilirsiniz. Aksi yönde aldığınızda kıl köklerinizde zarar görebilir ve ''kaşı küstürme'' tabirini kullandığımız kaşınızın çıkmama gibi bir durum ile karşılaşabilirsiniz. 

5 2

Eğerki kaşınıza kavis vermek istiyorsanız bunun en sağlıklı yöntemi burun kenarınızdan göz bebeğinizin üst tarafı belirlenmelidir ve o hizaya göre alınmalıdır. Başlangıçtan tüyün çıkış yönüne doğru kaşlar alınmalıdır. 

5 3

KAŞ KALINLAŞTIRMA YÖNTEMİ 

Ancak kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız. Yaklaşık 1 ay kadar kaşlarınızı hiç almamalısınız. Bu dönemde boşluklarınızı kaş kalemi veya çeşitli kaş aparatlarıyla doldurabilirsiniz. Daha sonra kaşlarınız çıktıktan sonra kaşlarınızın alt kısımlarını alarak üst taraflardan dağınık olan kısımları alarak kaşlarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. 

5 4