Saçları gür göstermek için ne yapmalı kuruturken tarakla taramayın!

Saçlarınız seyrek olabilir ancak bu dolgun gösteremeyeceğiniz anlamına gelmez. İşte bu noktada sizi düşündük ve saçları dolgun göstermenin yollarını bulduk!

Saçları gür göstermek için ne yapmalı kuruturken tarakla taramayın!

Dönemsel olarak saçaların zayıflaştığı ve sönükleştiği zamanlar olabilir. Ya da ince telli saçların sıklıkla şikayet ettiği konulardan biri de saçların çok çabuk sönmesi cılız görünmesidir. Bizde şikayetleriniz hakkında bir derleme yaptık ve 'Saçları gür gösterme yolları nelerdir?' sorusuna cevap aradık! İşte Saçlarınızı olduğundan daha gür göstermek için yamanız gerekenleri 6 göz algısıyla değiştirebilirsiniz!

SAÇ KURUTURKEN TARAMAYIN!

Bir çok kişinin alışkanlık haline getirdiği şeylerden biri de saçları kuruturken tarak kullanmaktır. Saçlarınızın ıslak halini tarak kullanarak kurutursanız saçalarınızın sönmesine neden olursunuz. İşte bu nedenle saçlarınızı kuruturken taramak yerine parmaklarınızı kullanarak saçlarınızı daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. 

SAÇLARINIZ İÇİN YETERLİ VAKTİNİZ YOKSA SPREY KULLANIN!

Genellikle evden acil çıkmanızı gerektiren zamanlarda saçlarınızın her halükarda bakımsız görünmesini istemiyorsanız bu önerimiz tam olarak size göre! Saçlarınızı yapmak için yeterli vaktiniz yok ancak saçlarınızın yinede bakımlı ve dolgun görünmesini istiyorsanız saç spreyleri bu tür durumlarda hayat kurtarıyor. Saçlarınızı havaya kaldırıp saç spreyini aralara sıkarak saçlarınızı dolgun gösterebilirsiniz

SIKI ÖRGÜLERDEN VAZGEÇİN!

Saç örgüleri günlük hayatınızda vazgeçilmezi oynuyor olabilir. Ancak cılız örgülerinizi daha dolgun göstermek için örme işlemini yaptıktan sonra örgülerinizi gevşetin. Bu yöntem hem örgülerinizi hem de saçlarınızı dolgun gösterecektir.

SAÇ ŞEKİLLENDİRME SONRASI SAÇINIZI İKİNCİ KEZ KURUTUN!

Saçınızı şekillendirdikten sonra kafanızı aşağıya eğip ikinci kez kurutun. Bu yöntem saçlarınızın dolgun görünmesi için en bilinen yöntemlerden biridir.

YÖN ÇİZGİNİZİ DEĞİŞTİRİN!

Genellikle bakışımızı değiştirmek için saç yönlerimiz sağ ve sol olmak üzere ikiye ayrılır.Gün içerisinde zaman zaman saçlar dolgunluğunu kaybedebilir ve bu durumlarda saç yön çizginizi değiştirmek en pratik yöntemlereden biridir. 

ANI KURTARAN KURU ŞAMPUANLAR

İnce telli saçlıların en büyük sıkıntısı saçların hem çok çabuk sönmesi hem de çok çabuk yağlanma sourunudur. İşte bu tarz durumlarda kuru şampuan vazgeçilmeziniz olabilir. Kuru şampuanı saç diplerinize dökerek hafif parmaklarınızla karıştırın. Bu sayede gün içerisinde saçınızı sürekli olarak yıkamanıza gerek kalmayacaktır.

 

Yorumlar