Ev yapımı ağda nasıl yapılır?

Hassas ciltlilerin kimyasal karışımı herhangi bir ürünle uzun süre vakit geçirmek oldukça zordur. İşte sizin için ev yapımı ağda tarifi hazırladık.

Ev yapımı ağda nasıl yapılır?
-A A+

Tüy temizliği özellikle kadınların en hassas oldukları konulardan bir tanesi olmakla beraber seçici davrandıkları konu ve yöntemlerdir. Tüy temizliği her ne kadar çok çeşitli olsa da genele baktığımızda bir çok kadın ağda ile tüylerini almaktadır. Fakat bu durum yine de bir tercih meselesi olsa da hassas ciltlilerin ağda konusunda da dikkatli ve seçici olmaktadır.

Birçok ağdanın içerisinideki kimyasal karışım hassas cilt tipine sahip olan kişilerde reaksiyon gösterebilmektedir. İşte sizler için hem doğal güvenilir hem de ev yapımı ağda tarifi! Kendi ağdanızı kendiniz yapmaya ne dersiniz...

MALZEMELER:

- 2 bardak şeker,

- 1 veya 4 bardak taze limon suyu,

- 1 veya 4 bardak su

Yapılış aşaması: Tüm malzemeleri karıştırıp bir tavada orta ateşte kaynatın. Kaynamaya başlayınca ısıyı azaltın ve hafif kıvamlı hale gelene kadar karıştırın. Kaynamasına izin vermemek için sürekli karıştırmanız ve kaynar gibi olduğunda ateşten alıp 1 dakika sonra tekrar ateşe koymalısınız.

Ağdayı uygulayacağınız bölgenin üzerine hafifçe mısır unu serpin. Bu sayede ağda bacağınızıa yapışıp kalmayacaktır. Spatula veya tahta çubuklar ile ince bir tabaka halinde sürün. Üzerine temiz bir bezi yapıştırın ve 1 dakika sonra çekin. Bezi yapıştırırken tüylerin çıktığı yöne doğru yapıştırmaya özen gösterin. Ardından hızlıca tutup çekin.

 

Bu içeriğe yorum yapın
0 Yorum