Hastalıklara iyi gelen doğal yöntemler nelerdir limon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi gelir?

Çoğumuz hastalık dönemlerinde kimyasal yollardan iyileşmek yerine doğal yöntemleri tercih ederiz. İşte limon, karabiber ve tuzun mücize yaratan hastalıklar!

Hastalıklara iyi gelen doğal yöntemler nelerdir limon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi gelir?
-A A+

Geçmişten günümüze çeşitli rahatsızların tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemler günümüzde de etkisini devam ettiriyor. Birçoğumuz hastalık dönemlerinde kimyasal ilaçları kullanmak yerine bazı bitkisel yöntemleri kullanmayı tercih ederiz. Bu noktada salata malzemesinde kullanımın dışında çeşitli hastalıkların tedavisinde de mucize yaratıyor. İşte limon-karabiber ve tuz üçlüsünün faydaları...

BOĞAZ AĞRILARI

Bir bardağın içerisine bir adet limonu bir bardağın içerisine sıkın ve içerisine yarım çay kaşığı karabiber ve 1 çay kaşığı deniz tuzu ekleyin. Elde ettiğiniz karışımla her gün boğazınızı gargara yapın. Kısa sürede faydasını göreceksiniz.

BURUN TIKANMALARINA KARŞI BİREBİR!

Bazı hapşırmalar sizi tedavi eder! Mesela burnunuzun tıkandığı zamanlarda kendi kendinizi hapşırtmak için karabiber, tarçın, kimyon ve biraz kakule tohumlarını eşit miktarda karıştırıp biraz koklayarak hapşırın! Hapşırığınızda burnunuzun açıldığını hissedeceksiniz.

MİDE BULANTISI

Mide bulantısı yaşadığınız durumlarda bir adet limonu ikiye bölün ve yarım limonun üzerine biraz karabiber ekleyin daha sonra limonu tüketin mide bulantınızın geçeceğini hissedebilirsiniz.

DURDURULMAZ DİŞ AĞRILARI

Diş ağrısının ne denli kötü olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu noktada yapmanız gereken çok kolay! Yarım çay kaşığı toz karabiber ve karanfil yağından elde ettiğiniz karışımıdişinizin ağrıyan bölgesine sürün ağrınız kısa sürede azalacaktır.