Kaşlar nasıl kalınlaştırılır? Kaş kalınlaştırmak için doğal yöntemler nelerdir?

Hayalini kurduğunuz kalın kaşlara sahip olmak ister misiniz? Çok basit yöntemlerle kalın kaşlara sahip olabilirsiniz! İşte o yöntemler...

Kaşlar nasıl kalınlaştırılır? Kaş kalınlaştırmak için doğal yöntemler nelerdir?
-A A+

Kalın kaş modası geçmiyor, bugünlerde herkes kaşlarını kalınlaştırmak için uzmanlardan yardım alıyor. Sizde bir çok yol deneyip başarılı olamadıysanız haberimiz tam size göre! Bu basit ve doğal yöntemlerle kalın kaşlara kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Sarımsak ile kaş kalınlaştırma yöntemi

Sarımsağın kaşları besleyip güçlendirdiği ve yeni kaş çıkardığı çok fazla bilinen ve sıkça kullanılan bir yöntemdir. Önce kullanılmayan temiz bir diş fırçasıyla kaşlarınızı, kılların çıkış yönünde fırçalayarak masaj yapıp kaş diplerinizin biraz kızarmasını sağlayın. 2 diş sarımsağı havanda döverek bir miktar zeytinyağı ile karıştırın ve krem haline getirin. Bu kremi kaş diplerinize iyice yedirerek maske şeklinde kaşlarınızda bırakın. Yarım saat bu şekilde bekleyin ve sabunlayarak yıkayın. Gözleriniz biraz yanabilir. Maskeyi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Bitkisel yağlarla kaş kalınlaştırma yöntemi

Zeytinyağı, fındık yağı, hint yağı, badem yağı, çörek otu yağı yahut E vitamini yağını kulak temizleme çubuğuna batırıp kaş köklerinize sürebilirsiniz. Bu yağların kaş köklerini besleyerek uyarma ve yeni kaş kıllarının çıkmasına zemin hazırlama özelliği vardır. Bu yağlar sayesinde kaşlarınız hem uzar hem de gürleşir. Ancak kaşlarınıza rastgele yağ sürmekten kaçının zira bazı yağların kaş çıkarma yerine, kaş köklerini zayıflatarak mevcut kaşların da dökülmesine neden olma gibi bir özelliği vardır.

Nemlendirici ile kaşları kalınlaştırma yöntemi

Yağ içeriği ve formülasyonundaki yağ oranı yüksek olan nemlendiriciler ve kremler de kaş köklerini besleyerek kıl oluşumuna ve kaş kalınlaştırmaya yardımcı olabilir. Bu tarz bir nemlendirici edinerek gece yatmadan önce kaşlarınıza yedirerek sürün ve yatın. Eğer kaş köklerinizdeki hücreler canlılığını koruyorsa, bu yöntemle yeni kaşlarınızın çıktığına tanık olabilirsiniz.

Vazelin ile kaşları kalınlaştırma yöntemi

Vazelinden de bitkisel yağlardan faydalandığınız teknikle faydalanabilirsiniz. Çünkü vazelinin de kaş kalınlaştırma ve besleme özelliği vardır. Aynı şekilde gece yatmadan sürüp, sabah kalktığınızda yıkayın.

Bu içeriğe yorum yapın
0 Yorum