Kış parfümü nasıl seçilir kışın daha kalıcı bir kokuyu bulmanın 3 kolay adımı

Kış parfümü nasıl seçilir? Kış için doğru parfümü seçtiğinizden emin olmanızı sağlayacak 3 basit adımı sizler için derledik.

Kış parfümü nasıl seçilir kışın daha kalıcı bir kokuyu bulmanın 3 kolay adımı
-A A+

Bir kış parfümü bulma, yılın geri kalanında parfümlerin seçilmesine benzer. Cildinizde saatlerce kullanmanın hoşunuza gideceği bir şey bulmanız gerekiyor. Bununla birlikte, kışın çiçek kokuları yerine biraz daha baharatlı, odunsu kokular almak iyi bir seçim olabilir.

İşte kış için doğru parfümü seçmenizi kolaylaştıracak 3 adım:

1- Yaz, hafif, geçici kokuların zamanı, kış ise daha ağır kokular için. Daha soğuk aylarda cildiniz daha kuru olduğundan kokular daha hızlı yok olur. Daha kalıcı bir parfüm seçmek kış için daha kullanışlı bir çözüm olabilir.

2-  Bir kokunun temel notaları kış aylarında daha önemlidir. Parfümler, üst notalar, orta notalar ve taban notalarından oluşur. Temel notalar, parfümün en ağır kısmıdır, kalıcı olan kısım burasıdır. Üst notalar ise hızla solar. Patchouli, vanilya ve sandal ağacı kış parfümlerinde daha düzenli bulacağınız temel notlardır. Temel notaları bulmak için parfüm uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

3- Eau de parfümler yüzde 15 ila 18 parfüm esansı içerir. Bu nedenle farklı şekillerde formüle edilmiş örneğin kolonya tipi kokular yerine eau de parfümleri tercih edin. 

 

Bu içeriğe yorum yapın
0 Yorum