Tırnak batması nasıl tedavi edilir?

Bir çok kişinin başına gelebilecek sağlık problemlerinden biride tırnak batmasıdır. Peki tırnak batması durumunda tedavi yöntemleri nelerdir?

-A A+

Günümüzde bir çok kişinin başına gelen el ve ayak sağlığı sorunlarından olan tırnak batması durumlarında yapılması gereken alternatif tedavileri sizler için derledik. Dermatoloji Uzmanı Hande Ulusal şu şekilde anlattı.

''Tırnak batması olan kişide eğer enfeksion bulguları varsa, öncelikle enfeksiyon bulgularının gerekli olan oral yada topikal antibiyotiklerle tedavi edilmesi gerekir. Tırnak batması durumuna göre ileri boyutta değilse tırnak teli dediğimiz bir uygulamayla tırnak ve deri arasındaki iletişim geçici olarak bloke edilmektedir. Ayda bir kere uygulanmış olan tel geriye doğru alınarak çıkan tırnağın batmayacak bir şekilde tekrar çıkması sağlanabilmektedir.

Eğer çok ilerlemiş bir vaka varsa tırnağın batan kısmını keserek o bölgeden çıkan tırnak köküne lazerle yada farklı kimyasal maddelerle bir uygulama yaparak tırnağın batan kısmından bir daha tırnak çıkmaması sağlanabilmektedir.''

Bu içeriğe yorum yapın

0 Yorum