Vampir hastalığı nedir?

Filmlerde tanıdığımız vampir tiplemelerinin hayal ürünü olduğunu düşünürken aslında gerçek olduğunu biliyor muydunuz? Dikkat aramızdan vampir hastası çıkabilir.

Vampir hastalığı nedir?
-A A+

Televizyonda ve sinemalarda vampir konulu aksiyon gerilim filmlerinden aklımızda kalan vampirlerin güneşten kaçtıklarını ve geceleri yeryüzüne çıkabildiklerini hepimiz biliyoruz. Şimdi gerçek dünyaya dönelim ''Vampir hastalığı'' olarak bilinen hastalık bize bu filmleri andırıyor! Bu hastalık günümüzde ender görülen bir hastalıktır.

Vampir hastalığı olan kişiler;

- Gün ışığına aşırı duyarlı oldukları için gündüzleri gün ışığına çıkamazlar. Gün ışığına çok az bir zaman maruz kaldıkları zaman vücutlarında ciddi derecede yanıklar meydana gelmektedir.

- Bu hastalar gün ışığından korunmak için 50 derece faktörde kat kat güneş kremi sürseler bile yinede durum değişmemektedir.

- Bu hastalığa sahip olanlar gün ışığından korunmak için sadece geceleri dışarı çıkabilmektedirler.

- Kanda eksik olan maddelerin hastalara enjekte edilmesiyle tedavi edilebiliyor. Fakat yüzyıllar önce insanlar kendilerini tedavi etmek için kan içiyorlardı.

- Vampir hastalığına sahip olan kişiler içerisinde sarımsak içeren her madde  porfiria semptomlarının ağırlaşmasına sebep olan kimyasal maddeler içermektedir. Bu demek oluyor ki aynı filmlerdeki vampirler gibi sarımsaktan uzak duruyorlar.

Bu içeriğe yorum yapın
0 Yorum