Hamilelikte doğru bilinen yanlışlara dikkat bebeğin cinsiyetini belirleyemezsiniz!

Her kadının unutulmaz anlarında biri hamilelik dönemidir. Peki hamilelik döneminde bilinmesi gerekenler neler? Hamilelik dönemi hakkında doğru bilinen yanlışlar

Hamilelikte doğru bilinen yanlışlara dikkat bebeğin cinsiyetini belirleyemezsiniz!

Hamilelik dönemini en iyi psikoloji ile atlatmanın yolu bilinçli olmaktan geçiyor! Ancak hamilelik dönemiyle alakalı kulaktan dolma asılsız bir çok bilgi anne adaylarını tedirgin ediyor. Elmaelma.com olarak hamilelik dönemi ve sonrası için doğru bilinen yanlış bilgileri sizlerle  paylaştık! Hamilelik döneminde çocuğun cinsiyetini belirlemek doğru mu? İşte hamilelik dönemi hakkında bilmeniz gerekenler...

BEBEĞİN CİNSİYETİNİ BİZ BELİRLEYEBİLİR MİYİZ?

Hamilelik dnemi hakkında yaygın olarak ortalıkta dolaşan biligilerden biri de tükettiğimiz besinlere göre çocuğun cinsetini belirlemektir. Özellikle et tüketildiğinde bebeğin cinsiyeti erkek, balık ve sebze tarzı besinlerin sıklıkla tüketilmesi sonucunda kız olacağı inancı benimseniyor. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. 

BEBEĞİ EMZİRMEK MEMEYİ BÜYÜTÜYOR MU?

Sırt ağrılarına neden olan büyük göğüsler bir çok kadının korkulu rüyaları arasında yer alıyor. Özellikle hamilelik döneminde bir çok annenin korku duyduğu konulardan biri de bebeği emzirme sonucu göğüslerin büyümesidir. Ancak halk arasında kulaktan kulağa dolaşan yanlış bilgilerden biri de emzirme sonucu meme büyümesidir. Bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre zararlı alışkanlıkların kullanımı, yaşın ilerlemesine bağlı olarak meme sarkmalarına neden olmaktadır. 

KADINLARIN HORMONLARI DEĞİŞİYOR!

Genel olarak hamilelik döneminde sadece kadınların hormonel değişikliğe uğradığı iddia edilmektedir. Ancak hamilelik döneminde sadece anne adaylarının değil aynı zamanda erkeklerinde hormonları değişiyor. Bu dönemlerde erkeklerinde testesteron seviyelerinin düştüğü açıklandı. 

VÜCUDUN BİR DAHA ESKİSİ GİBİ OLMAYACAĞI DÜŞÜNCESİ

Hamilelik dönemiyle alakalı en çok tartışmaya neden olan konulardan biri de hamilelik döneminden sonra vücudun bir daha asla eskisi gibi olmayacağı düşüncesidir. Ancak hamilelik dönemi sonrasında tembellik yapmak yerine düzenli ve vücudun durumuna göre egzersiz ve diyet uygulaması yaparak eski formunuza dönebilirsiniz.

Yorumlar