Arda Turan'ın kaldıramadığı para gücü karakterine sirayet etmiş!

''Kimseyi kınama günahından haberin olabilir ama tevbesinden haberin olmaz!''

Havva Köse

Bir sabah uyanıyorum Arda Turan bir açıklama yapmış. Başka bir sabah uyanıyorum Özlem Ada Şahin bir şeyler paylaşmış. Ardından Aslıhan Turan'ın açıklamaları; silahlar, hastane basmalar, savcılık vs... Böyle bir hafta geçirdik. Asla gündem durmuyor.

Olay tacizden başlayıp, şiddetle devam edip, silahla hastane basmaya ve silahın ateş almasıyla iş savcılığa intikal etmesiyle devam ediyor. 

Burada şaşkınlıkla izlediğim konu şu; herkes yavaş yavaş taraf seçiyor. Arda'cılar Berkay'cılar.. Bu olay taraf seçilecek bir olay mı Allah'ınızı severseniz. Doğru dediğin bir tanedir.

Bir ünlü çıkıp 'geçmiş olsun Berkay'cım' diyor.. Vayy efendim senin zaten Berkay'ı savunman şaşılmaz sende zaten başkasıyla yasak ilişki yaşamıştın. Vayy efendim şöyle vay efendim böyle...

Bir kere şunu kesin ve net bir şekilde kabul edelim. Özlem Ada Şahin bulunduğu mekana eşi ve eşli arkadaş grubuyla gidiyor. Eşinin yanında olduğu her mekana gitme özgürlüğüne sahip eyy Türk halkı. Çocuğu var diye evinde dizini kırıp oturacak diye bir algı olmaması lazım kafamızda. 

''Ben eşimi o bara götürmezdim diyenlere'' bende şu soruyu sormak istiyorum?

Doğumuna çok kısa bir süre kalan anne adayı Aslıhan Turan'ı evde bırakıp arkadaşlarıyla alkol alıp eğlenmeye giden Arda Turan çok mu masum?

Aaaa ama bir dakika o erkek dimi!

Bu tarz konular bizim ülkemizde cinsiyet ayrımına takılıyor. 

Berkay yıllar önce yaptığı hatayı Ahmet Çakar tokat gibi suratına vurdu..

''Kimseyi kınama günahından haberin olabilir ama tevbesinden haberin olmaz!''

Bu sözden yola çıkarak yapılan terbiyesizliklerin eski hatalarına pay edilmesi doğru değil. Kaldı ki Berkay evlenmiş baba olmuş yuvalarında gayet mutlu bir aile babası.

Peki karşı tarafa bir göz atalım. Barcelona gibi bir takımda oynayacak kadar başarı yakalayıp bu başarıyı maymun iştahlılığı, kabalığı, küfürbazlığı ve kadın düşkünlüğü yüzünden kariyerini bitirme noktasına getiren bir kişi. 

Bu da yetmezmiş gibi evlilik kararı alıyor ve oğlu doğmasına günler kala eşine yaşattığı olaya bak. Hazmetmesi oldukça zor.. Hele ki hamile bayanlar için hormonlar malumunuz.

Aslıhan Turan'ın sıkıntıdan erken doğum yapmaması bile bir şükür nedeni. Çünkü olay sadece tacizle bitmiyor ki, hastaneyi silahla basması savcılığın devreye girip yakalama kararı çıkması karakolda saatlerce ifadeler..

Her şey yolunda imajı çizmeye çalışan Turan ailesi büyük bir yara aldı. Aslıhan Turan bu tarz olaylara karşı kendine öyle bir savunma mekanizması kurmuş ki hala Arda Turan'ı savunuyor. Umarım savunduğu eşi söz verdiği gibi Aslıhan Turan'ı bir daha böyle olaylarla karşı karşıya bırakmaz.

Evlilerin sadakatli, bekarların usturuplu, kadınların şiddet görmediği, erkeklerin adam olduğu günler diliyorum.

 

Havva Köse'yi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

facebook.com/havva.kose.9066

instagram.com/_havvakose_/

 twitter.com/_HavvaKose_

 

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar