Siz Demet Akalın olsaydınız ne yapardınız?

Gündemden hiç düşmeyen Demet Akalın, mutlu evliliğini 'haciz' yüzünden sonlandırdı. Peki bu kararı, bir kadın olarak mı yoksa sanatçı olarak mı aldı?

Havva Köse

Atarlı giderli şarkıların kraliçesi Demet Akalın bir kaç gün önce evine gelen haciz kararıyla Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü. Herkes şaşkın, merakla olacakları beklerken 'bu bomba size az geldi' dercesine bide üstüne aynı gün Okan Kurt'tan tek celsede boşandı. Peki her fırsatta birbirini çok sevdiklerini gözümüze sokan bu çifti, ayrılığa götüren süreç nasıl başladı? Başlayalım o zaman...

Okan Kurt'la mutlu evliliği devam ederken o dönemde eşini ve tırların resmini paylaşıp kocasıyla gurur duyduğunu her fırsatta dile getirdi.

 

Bu evlilikte Demet Akalın'ın çokça eleştiri aldığı konu 'görgüsüzlük' diye nitelendirilen paylaşımları.

Ama yıllar içerisinde bu paylaşımları bünyemiz sindirmiş, beynimiz normalleştirdi.

Evliliklerinin ikinci yılında evlatları Hira'yı kucaklarına alan çift, evliliğini sağlam temeller üzerine oturtmuş işlerine güçlerine devam ediyordu.

Demet Akalın'ın ismi sürekli konserlere çıkıp, her albümü trend olduğu için  gündemden hiç düşmedi.

Beğenin ya da beğenmeyin, kendi parasını kendi kazanan bir kadın olarak hayalini kurduğu villaya sahip olmak için elinden geleni yapan hemen hemen her gece sahne alan bir sanatçı var karşımızda. Tabi yüklü taksitler ödediği villası için de her şeyin en güzelini en pahalısını seçti. 

'Geçim' sıkıntısının sadece fakirlerin boşanması için bir sebep olmadığını Demet Akalın-Okan Kurt evliliğinde şahit olduk.

Herkesin gıbta ile baktığı, hatta örnek gösterdiği bu evliliğin üstünde kara bulutlar dolaşmaya başladı. Hem de 'para' yüzünden.

Geçtiğimiz aylarda Demet Akalın ve haciz kelimelerini bir arada ilk duyduğumuzda çok şaşırmıştık.

Nasıl olurdu da, en yakın arkadaşının bebeğine bile 5'i bir yerde takan, çizmelerine milyarlar harcayan şarkıcı hacizlik duruma düşebilirdi!

O dönemde Demet Akalın; “Bir saat önce güzel haber geldi. Haciz kararı durduruldu. Sahte belgeyle olduğu için öyle bir borç da yok yani ama 2 gün tabii bana üzüntü oldu. Evde değildim ben olay olduğunda ama yine de çok üzüldüm. İş hayatı böyle şeyler olabilir tabii ki ama gerçekliği yok bunun. Benimle zaten alakası yok, eşimle ilgili ve gerçek belgelere dayanmayan bir durumdu” demişti.

'2 gün bana üzüntü oldu' dediği olay Demet Akalın'ı derinden üzmüş olmalı ki bir gün bir magazin programına canlı bağlanıp sinir krizi geçirmişti.

O an düşündüğüm, her ne kadar eşinden destek görse de evliliğinin ciddi bir yara aldığıydı. Ondan sonra yaşanacak olaylar yarayı büyütmek mi yoksa kapatmak mı yönünce olacaktı beklemeye başladım.

Gel zaman-git zaman bir yemek çıkışı Demet Akalın'a, Okan Bey'in iş yerine haciz geldiği sorulduğunda, 'evet çok borcu var, benim gücümün dışında ALLAH yardımcısı olsun' diyerek samimi bir cevap vermişti.

Hem kocasının yanında durmak isteyen bir kadın, aynı zamanda da bunca sene didinip durduğu hayalini kurduğu hayatı yaşamak için kazandığı paraların; sırf evli olduğu için elinden kayıp gidecek olmasının endişesiyle kendini ve kızının geleceğini kurtarmanın derdinde olan bir sanatçı ve anne. Aslında zor bir ikilem.

Günümüze dönecek olursak, Demet Akalın-Okan Kurt çiftini birarada son gördüğümüz an kızları Hira'nın ilk okul gününde. Yani anne-baba olarak biricik kızlarının ilk heyecanında oradaydılar ve bizimle bu anı paylaştılar. Aynı zamanda o gün, Demet Akalın için hiç unutulmayacak bir kararın başlangıcı olacaktı.

Karmaşık duyguların yaşandığı bir günde evine haciz gelen Demet Akalın, çok ağır bir sınav ile karşı karşıya kaldı. Akabinde verdiği boşanma kararı anlık sinir yada kendi mallarını kurtarma çabası değil bence.

Durumun vahametini bizim bilmemiz imkansız. Genelde biz bekarlara koca boşamak kolay iken, çocuğu olmayan evliliklerde de boşanmak çokta zor değildir. Ama çocuklu evliliklere gelince işler zorlaşıyor.

Bu karar sadece maddi sıkıntı yüzünden alınmış olamaz. Bunu düşünmek Demet Akalın'a HAKSIZLIKTIR.

Yıllarca kendi ayakları üstünde durmak için gece-gündüz çalışan bir sanatçıdan bahsediyoruz. Eğer sırtını zengin bir erkeğe dayamayı düşünmüş olsaydı evlendikten sonra bu yoğun çalışma programını azaltırdı. Parası varsa devam edip, parasız kalınca kocadan boşanacak bir kadın değil.

Evet, iyi günde ve kötü günde yürümek için çıkılan evlilik yolu bazen çetrefilli oluyor. Eleştirmek en kolayı. Peki ben soruyorum, siz Demet Akalın olsaydınız ne yapardınız?

Tabi sorulacak pek çok soru, verilecek pek çok cevap var.

Neden, niçinler geride kaldı artık.

Güzel bir yuva bozuldu. 

Şu andan sonra 'hayırlısı olsun' demekten başka bir çare yok.

Demet Akalın bunları yaşarken, tüm talihsizlikler üst üste gelirken; Demet Şener'e ne oluyor ki kendine pay çıkarmış gibi bir takipçisinin yorumunu beğenmiş.

Yorum şöyle,

''Ne demişler sen doğru dur Allah eğrinin cezasını verirsen çok asil bir bayansınseni günahını alanlar bir bir dökülüyorlar''.

Bu ne pehriz bu ne lahana turşusu..

O zaman Demet Şener de boşanma davası açıldığın da Demet Akalın'ın ahını aldığı için boşanıyor lafına ateş püskürmeyecekti. Her durumu kendine yontmamalısın Demet Şener!!!

Havva Köse'yi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

facebook.com/havva.kose.9066

instagram.com/_havvakose_/

 twitter.com/_HavvaKose_

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar