Kendi ayıbını örtmek isteyen, başkalarının yüzüne kara çalar

İsmail Küçükkaya'nın açıklaması Habertürk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı'yı tatmin etmemiş olmalı ki bu olayı köşesine taşıdı. 

Havva Köse

Bir önceki yazımdan da hatırlayacağınız gibi Televizyoncu İsmail Küçükkaya'nın şu sıralar eşine şiddet uyguladığı yönündeki iddialarla gündemde...

Hemen her programında kadına uygulanan şiddeti, sert bir dille eleştiren Küçükkaya güya eşinin ağzını kapatarak kütüphaneye sürüklemiş ardından da ''şuanki konumum olmasa senin yüzünü gözünü dağıtırdım'' demiş.

Anlaşılan o ki İsmail Küçükkaya'nın açıklaması Habertürk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı'yı tatmin etmemiş olmalı ki bu olayı köşesine taşıdı. 

Peki Nagihan Alçı'yı İsmail Küçükkaya'nın açıklamaları tatmin etmek zorunda mı?

Eğer tatmin etme zorunluluğu görüyorsa ilk önce kendisi ve eşi Rasim Ozan Kütahyalı'dan bizi tatmin etmeyen açıklamalarından başlayalım.

Hemen her gün kendisinin FETÖ terör örgütünün bankasından yüklü miktarda kredi çekip kendilerine gayrımenkul aldığı konuşuldu. Açıklamasına göre o dönemki faiz oranıyla ve tamamen şeffaf çektiği kredisini, neden başka bankadan değil de BANKASYA'dan çektiğini sormak isterim.

Yine bir gazetecinin kendine sorduğu soruyu aynen bende yineliyorum.

Bank Asya’nın önünden geçenlerin bile hayatlarının karartıldığı bir dönemde... Bank Asya’dan misler gibi kredi çekmenize rağmen niye size hiçbir şey olmuyor meselesini de bir açıklığa kavuşturuver bi zahmet?

Boşnaklara yönelik skandal sözler sarf eden Rasim Ozan Kütahyalı o dönemde çalıştığı kurumdan kovulduğu ve insan içine çıkacak yüzü kalmadı.

Bununla ilgili bir açıklama yapsa da yaptığı terbiyesizliği bir çok kesimden tepki almıştı. O yaşta, o tecrübede birinin bu kadar alenen dini ve milli geleneklerimize uymayan, belden aşağı, yakışıksız ve aynı zamanda Boşnakları hedef alan ırkçı, aşağılayıcı, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözler etmesi adeta kendi ipini çekmeye neden oldu. 

Hala hiç bir TV kanalında ve ortalarda görünmeyen Rasim Ozan Kütahyalı adeta ekranlardan silindi.

Peki Sayın Nagehan Alçı;

Sen ve sevgili eşin Rasim Ozan Kütahyalı hakkındaki bu skandallar hala tatmin edici bir yanıt bulamamışken, senin İsmail Küçükkaya'dan bir açıklama beklemen ne kadar samimi?

Kusura bakma ama söz konusu yazını okuduğum zaman aklıma direkt Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov'un şu manidar sözleri geldi.

''Kendi ayıbını örtmek isteyen, başkalarının yüzüne kara çalar.

 

Havva Köse'yi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

facebook.com/havva.kose.9066

instagram.com/_havvakose_/

 twitter.com/_HavvaKose_

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar