Kaşarlı mantar tarifi bir dönem sobalı evlerin vazgeçilmeziydi!

Bir dönem sobalı evlerin pratik lezzeti olan kaşarlı mantar tarifini sizin için en kolay tarifiyle bir araya getirdik!

Kaşarlı mantar tarifi bir dönem sobalı evlerin vazgeçilmeziydi!

Eskiden sobalı evlerde oturanların pratik lezzetlerinden biri olan kaşarlı mantarın lezzetine doyum olmazdı. Ancak sobalı evlerin yerini peteklerin almasıyla beraber kaşarlı mantar artık eskisi gibi lezzet vermiyor. Tadının damaklarda bırakan kaşarlı mantar tarifni kolay bir şekilde yapabileceğiniz tarifi yeniden bir araya getirdik! Evde pratik bir şekilde kaşarlı mantar yapmak için aşağıdaki tarife göz atmaya ne dersiniz? Kaşarlı mantar nasıl yapılır? İşte en kolay tarifi...

Malzemeler; 1,5 yemek kaşığı tereyağı, 8 adet mantar, 2 diş sarımsak, 1 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı karabiber, 2 dal taze kekik, 80 gram kaşar peyniri yeterli olacaktır. 

Yapılış aşaması; 1,5 yemek kaşığı tereyağını bir tavada eritin ve doğradığınız 8 adet mantar sapını da ilave edip soteleyin. Halka halksa doğranmış 2 diş sarımsağı da üzerine ilave edinve 3-4 dakika daha soteleyin. Son olarak 1'er çay kaşığı tuz, karabiber ve 2 dal kekiği de mantarların üzerine ilave edin ve tavayı ocaktan alın.

Sapları çıkan 8 adet mantarı, fırına dayanıklı bir kabın içerisine yerleştirin. Üstüne sotelenen mantar saplarını ve dilimlediğiniz kaşar peynirlerini yerleştirin. 180 dereceye ayarlanmış fırında, kaşar peynirleri eriyinceye kadar, yaklaşık 15 dakika pişirdikten sonra afiyetle yiyebilirsiniz. 

Yorumlar