Zahide Yetiş'le programındaki Merve Tula'dan kan donduran sözler tecavüze uğradım!

Show TV ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş'le programındaki Merve Tula, ters ilişkiye zorlanarak eşi tarafından tecavüze uğradığını söyledi.

Zahide Yetiş'le programındaki Merve Tula'dan kan donduran sözler tecavüze uğradım!

Geçtiğimiz günlerde Show TV ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş'le programında gerdek gecesi eşinden dayak yediğini söyleyen Merve Tula kan donduran açıklamalarda bulundu. Genç kadın eşi tarafından günlerce ters ilişkiye maruz kalarak tecavüze uğradığını söyledi. Tula,"Hem muayyen günümde hem de ters ilişki şeklinde eşim tarafından tecavüze uğradım. Tuvalete gidemiyorum mesleğimi yerine getiremiyorum" dedi.

EŞİ SUÇLAMAYI REDDEDİYOR

Edebiyat öğretmeni Merve Tula, boşanma aşamasında olduğu 10 aylık eşi tarafından kaçırılıp günlerce tecavüze uğradığı ve fiziksel şiddete maruz kaldığı iddiasıyla 13 Şubat 2018'de İstanbul'da polise başvurdu. Merve Tula'nın şikayetçi olduğu eşi Ercüment Tula kasten yaralama suçundan 6 ay hapis cezası alırken, cinsel saldırı davası hâlâ sürüyor. Suçlamaları reddeden Ercüment Tula ise Merve Tula'nın kendisine iftira attığını söylüyor. Tula ve avukatı, davanın Türkiye'de eşe karşı işlenen suçlarla ilgili emsal olmasını istediklerini söylüyor.

DAVA ERTELENDİ

"Hem muayyen günümde hem de ters ilişki şeklinde eşim tarafından tecavüze uğradım" diyen Tula, dışkılama refleksleri zarar gördüğü için öğretmenlik yapamıyor. Tula'nın şikayetinden sonra farklı dönemlerdeki muayeneleri sonucu hazırlanan adli tıp raporunda, Tula'nın anal bölgesinde doku kayıpları ve yaralanmalar olduğuna ilişkin tespitler yer alıyor. Tarafların karşılıklı ifadelerinin alındığı ve savunmaların dinlendiği Bakırköy Adliyesi 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dünkü duruşma 28 Şubat'a ertelendi. Davaya Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da müdahil oldu. İlk evliliğinden bir kızı olan Tula, ikinci evliliğinde eşinin de çocuğunu düşünerek mantık evliliği yaptıklarını fakat 10 ay boyunca işkence gördüğünü anlatıyor. Kaçırılmasından önce defalarca evi terk edip ailesinin yanına sığındığı ama her defasında özür dileyip barışmak isteyen eşini, ikinci bir evlilik yapmış olmanın üzerinde yarattığı baskı nedeniyle affettiğini söylüyor.

"TERS İLİŞKİ ŞEKLİNDEGÜNLERCE TECAVÜZE UĞRADIM''

Son olarak eşi burnunu kırdığı ve ameliyat olmak zorunda kaldığı için eşini tamamıyla terk eden Tula, o dönemde eşi tarafından kaçırılmasını şöyle anlatıyor: "Bir gün AVM'de gezerken eşim beni takip etmiş, peşimden geldi. 'Eğer benimle gelmezsen bu gece tüm aileni öldürürüm' diyerek beni arabaya kilitledi. Otele yerleştik, iki gece orada kaldık, ardından bir daire tuttu ve benim telefon hattımı kırıp camdan attığı için hiçbir şekilde ailemle iletişime geçemedim. Beni kaçırdığı ilk günlerde muayyen günlerimdeydim. Hem cinsel bölgeden, hem ters ilişki şeklinde günlerce tecavüze uğradım."

 

Yorumlar