Kenevirin faydaları vücudun protein ihtiyacını karşılıyor!

Kenevirin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir?Son yılların en popüler bitkilerinden biri olan kenevirin bilinmeyen faydalarını sizler için araştırdık!

Kenevirin faydaları vücudun protein ihtiyacını karşılıyor!

Son yılların belki de en popüler bitkilerinden biri olan kenevirin insan sağlığı için ne kadar faydalı olduğunu duymuş muyudunuz? Ülkemizde yeniden yerli ve milli olarak üretilmeye başlayacak olan bu bitkinin bilinmeyen faydalarını sizler için hazırladık. Peki kenevirin faydaları neler? Hangi hastalıklara iyi gelir? İşte kenevirin bilinmeyen faydaları! 

VÜCUDUN İHTİYACI OLAN PROTEİNİN YÜZDE 65'İNİ KARŞILAR

Kenevirin bir çok farklı ismi bulunmaktadır. Bunlar halk arasında aptal otu, kendir otu ve kınnap otu gibi isimlerle de anılmaktadır. Kenevir, yemeklerde salatalarda ve çaylarda tüketilmektedir. Bu mucize bitki günde üç kaşık tüketildiğinde vücudun ihtiyacı olan proteinin yüzde 65'ini karşılar. 

UYKU PROBLEMLERİNİN YAŞANMASINI AZALTIR 

Magnezyum sayesinde beyindeki melatonin hormonunu artırarak uyku problemlerinin yaşanmasını azaltır.

YORGUNLUK VE BAŞ AĞRISI RAHATSIZLIKLARINI ÖNLEMEKTEDİR 

Kenevir, içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulundurmaktadır. İçerisindeki bu mineraller kansızlık ve kansızlığa bağlı olarak yorgunluk ve baş ağrısı gibi rahatsızlıkları önlemektedir. 

ADET SANCILARINI AZALTTIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR 

Kenevirin aynı zamanda adet sancıların birebir fayda sağladığı tespit edilmiştir. Bunun yanı sıra şiddetli kasılmaları da azaltmaktadır. 

 BAĞIRSAKLARIN DOĞRI İŞLEYİŞİNİ SAĞLAMAKTADIR 

Bağırsakların doğru işleyişini sağlar. Lif kaynağı olduğundan sindirimi kolaylaştırır. Vegan ve diyet yapan kişiler için ideal bir tohumdur. 

YAŞLANMAYI ÖNLEMEKTEDİR 

Cildin üzerindeki tabakayı yenileyerek yaşlanmayı önlemektedir. Bunun yanı sıra  cildin parlak ve canlı görünmesini de sağlamaktadır. Bunun yanı sıra saç derisine ve saç içine de iyi geldiği tespit edilmiştir. 

KENEVİR TOHUMU NASIL TÜKETİLİR?

Ezilmiş kenevir tohumlarını süt ile beraber kaynatınız. Daha sonra sütü kenevir tohumlardan süzüp içerisine bal katarak tüketebilirsiniz.

Yorumlar