Hangi dünyanın, 2018 Dünya Kupası bu cicim!

2018 Dünya Kupası, 25. İstanbul Caz Festivali, Milky Chance, Massive Attack ve birbirinden bağımsız konu uzmanlığı.

Songül Soysal
-A A+

Merhaba sevgili okuyucu, nasılsın?

Şu sıralar gündemim 2018 Dünya Kupası... Oldum olası sporla hep ilgili biri oldum. İzledim, oynadım, yaptım… Bazı branşlar dışında, izlemediğim branş yok. Futbol kaçınılmaz olarak izlenenlerden biri zaten. Gündem de 2018 Dünya Kupası olunca, bu yılki ekrana yapışma nedenlerimi açıklamadan edemedim. Normalde futbolcuları yakışıklı bulmayan ben, bu sene televizyona kitlendim. ‘Bunlar ne yarabbi!’ nidaları attığım birkaç isim oldu onlara değinmeden geçemeyeceğim. Bir de yaz geldi, konserler fıkır fıkır. Bu yaz zaten konser batağına düşeceğim, aylar öncesinden açıklanan isimlerle belli olmuştu. Üstüne 25.İstanbul Caz Festivali başladı, tuz biber oldu. Gıybetlerim de pek bitecek gibi durmuyor o zaman bıdı bıdılarıma başlamak istiyorum hazırsan, sevgili canım okuyucu.

SİZ NERENİN, DÜNYASININ KUPASISINIZ?

Rusya’da 2018 Dünya Kupası, bolca sürprizlerle (Mesela Almanya’nın elenmesi gibi, oh olsun!) devam ederken, benim gündem maddem başka; “Dünya Kupası’na katılıp, dünyadan olmayanlar.” Normalde pek yakışıklı bulduğum futbolcu yoktur. Küçük yaşlarda çocukluk aşkımın Fernando Torres gibi bir adam olduğunu varsayarsak, pek iç açıcı bir anlayışım olduğum söylenemez. Ama 2018 Dünya Kupası benim çatır, çutur kırılma noktam oldu. ‘BÖYLE BİR ŞEY YOK!’ Nasıl hepinizi bir araya getirdiler de, olay 2018 Dünya Kupası’ndan, 2018 futbolcuları seç, beğen, al organizasyonuna dönüştü. Aşağıda gördüğünüz dörtlünün isimleri soldan sağa şöyle; Roman Bürki, Isco, Ramadan Sobhi ve Fabian Schär. Ve bunlar bir kısmı canım okuyucu. Bunları neyle beslediler bilmiyorum, tek bildiğim bu yıl ciddi bir celebrity crush yılı olduğu ve 2022 Dünya Kupası için beklentimin kat be kat arttığı.

Durumu şöyle izah edeyim. Herhangi bir maç izleyerek, bu adamlar sayesinde sevap pointlerinizi x2 olarak alma şansınızı arttırıyorsunuz. Ne kadar çok maç, o kadar çok x2’li sevap point. Bu kadar sürprizli bir Dünya Kupası’nın kazananı hangi ülke olur bilmem ama bir erkeklerden hoşlananlar olarak asıl kazanan olduk. İnkar etmeye kalkışmayın.

BEN BATTIM, HEP BU KONSERLER YÜZÜNDEN

Yaz gelince, beni hep bir konser telaşı sarar sevgilisi okuyucu. Ve bu telaş bana, yaz boyunca meteliksiz dolaşma olarak geri döner. Pişman mıyım? ASLA. Asıl sen gelmediğin için pişman ol konserlere canım okuyucu. Bu haziran çok yaptı, maşallah. Önce Travis geldi. Birkaç gün evvel de Massive Attack ve sonra olarak Milky Chance. Üstüne bir de 25. İstanbul Caz Festivali başladı. Henüz onunla ilgili bir aksiyona düşmedim. Fakat Travis, Massive Attack ve Milky Chance’i, sizin için(!) kaçırmadım. Gittim, gördüm, dinledim ve döndüm.

Mercedes-Benz sponsorluğunda, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde önce Massive Attack’i ağırladık. Kendileri çok efsane hani, anlatılmaz yaşanır cinsten. Bu arada çok acayip bir seyirci vardı, onu söylemeden edemeyeceğim. Aslında konser hakkında çok söylenecek bir şey yok. Temiz, güzel, çünkü Massive Attack.

Bir diğer konser ise Milky Chance! Böyle bazı şarkılar, size yazı hatırlatır, melodileri yaz kokar. Milky Chance benim için tam olarak onlardan biri. Stolen Dance parçaları ile büyük bir çıkış yakalayan ekip, şimdilerde festivallerin aranan ekiplerinden. Milky Chance 27 Haziran’da, yine Zorlu PSM’deydi. Turkcell sahnesinde eşsiz melodilerini, kendilerini dinlemek için gelenlerle buluşturan Milky Chance’in performansı, izlediğim performanslar arasında aklımda kalanlardan oldu. Müzik çok güzel sevgili okuyucu. Bir kitaba, bir de konsere verdiğim paraya acımam. Gönder gelsin.

BANA KIZMA KRALİÇEM AMA SEN TAVUK DEĞİLSİN, KENDİNE GEL

Neee, Kate Middleton, dördüncü bebeğe mi hamileymiş! Ne aceleleri var bilmiyorum ama iddia gerçekse bu aceleleri nedir anlamadım açıkçası. Eltiler arası çekişme, dikkat çekmek için doğum yapmaya kadar gider mi? Bilemiyorum sevgili okuyucu, ben fesat bir insan değilim ama yılan bir insanım.

SİZİN YÜZÜNÜZDEN CEHENNEME GİDECEĞİM

Canım okuyucu, size gıybet yapacağım diye, tüm ömrüm boyunca doldurmam gereken gıybet kotasını, daha bu yaşımda doldurmuş olabilirim. Önümüzdeki yıllarda akıbetim ne olur, içinizden biri gelir gelinim veya damadım olursa o zaman ne olur hiç bilmiyorum.

Neyse olsun! Gıybetten, müzikten veya istediğiniz hiçbir şeyden uzak kalmak zorunda olmadığınız günlere! Alayınızı öptüm.

YAZARKEN NE DİNLEDİM?

Editors- An End Has a Start, Smokers Outside the Hospital Doors

Milky Chance- Firebird, Blossom

Kadhja Bonet - Remember the Rain

Nova Norda - Boşver