Kayınvalide suyu, Şahsiyet, erkekler ve pek alakasız Travis!

Kate Middleton ve Meghan Markle, Puhu TV Şahsiyet, erkek şiddeti ve pek alakasız Travis Türkiye konseri.

Songül Soysal
-A A+

TRAVIS’İN YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE

Şarkıların anısı, kokusu, sizi bir yerden bir yere alıp götüren bir yanı mutlaka vardır. Hani böyle bir şarkı vardır ki, onu dinlediğiniz an, o güzel anlardan birine mutlaka gidersiniz. Bazen, sırf o ana gitmek için o şarkıyı dinlersiniz. Heyhat! Kim derdi ki benim bir yazıya bu kadar ciddi bir giriş yapacağımız. Ben bile demezdim… Ama yoğun hisler içerisindeyim sevgili okuyucu. Benim için çok özel ekiplerden biri olan canımız, kanımız, Travis’imiz, Garanti Caz Yeşili kapsamında, Zorlu PSM’de benimle buluştu. Evet benimle buluştu, bu konseri çok özelime aldım çünkü Travis benim için hayli özel. Yukarıda bahsettiğim o ‘Bir şarkıyla geçmişe ışınlanan, Doctor Who misali’ olan kişilerden biriyim, Travis ile. Hani şimdi diyeceksiniz biliyorum ‘Senin daha yaşın kaç, başın kaç nereye ışınlanıyorsun sen!’ Deyiniz efendim haklısınız, ama o işler öyle olmuyor işte. Canım okuyucu daha fazla birbirimizin kalbini kırmadan, benim için sayılı özel müzik gruplardan biri olan Travis konserinin bir iki küçük ayrıntısına değineyim (bütün konseri yazdı.) Sonra bol bol gıybet yaparız.

KONSERE ŞEMSİYE İLE GELEN KOCA YÜREKLİYE SEVGİLER

İskoç grup Travis, Garanti Caz Yeşili kapsamına, 8 Haziran’da Zorlu Ana Tiyatro’da, en sevilen şarkılarını seslendirdi… Bu giriş bana yine yakışmadı. ‘TRAVISS GELDİİİİ TRAVISSS HEHEYTTT’ Şimdi yeniden başlıyoruz… Aranızda katılamayıp, depresyona giren varsa, yapacak bir şeyim yok üzgünüm. Burada biraz bahsedebilirim ama.

Daha lisedeyken falan kendilerini çok sever, çok dinlerdim. Bu geleneğim hala devam eder. Hep derdim, hep diyorum ‘Why Does It Always Rain On Me? (Yağmur neden hep benim üzerime yağıyor?’ Murphy Kanunları’nın fiziksel sureti olarak. Cevabını bulamadım ama, benim gibi cevabını arayan ve konsere gelen, hatta gelirken yanında her ihtimale karşı şemsiye getiren o koca yürekliyi buradan selamlıyorum. Ama söyleyeyim canım okuyucu, o da beni gibi o yağan yağmurun nedenini, bu konserde de bulamamıştır.

Ve evet, artık duymuşsunuzdur, ki duymayanı dövüyorlar. Travis, ‘Dağlar Dağlar’ı söyledi. Hoş bir andı kabul ediyorum. Türkiye’ye konsere gelmeye çekinenlere inat, bir de gelip bizden bir şarkı söylemeleri, gönülçelenlikleri, bıcırıklıkları ve ve ve Fran Healy’nin kilti… Yani sevin veya sevmeyin ya da hiç haberiniz bile olmasın Travis’ten… Onlar gibisi gelmiyor yahu. Ya da bana mı öyle geliyor.

DİPNOT; Selfish Jean’i neden söylemediniz, kuzum?

DİPNOT 2; Fotoğraf makinemi kim çorladı, çıksın ortaya!

BU ELTİGİLLER HAKKINDA KONUŞMAZSAM OLMAZ

Bakın canım okuyucu. Dünyanın her neresine giderseniz gidin, mutlaka bir elti çekişmesi göreceksiniz. Yani nasıl bir psikoloji bilmiyorum, benim hiç eltim olmadı, illa büyük gelin, küçük gelini ezecek. Kaçarı, göçeri yok! Kate Middleton ve Meghan Markle, dünyanın en ünlü eltileri olduğu için ‘Yeni Dünya Eltileri ve ilişkileri’ kompozisyononu yorumlayabileceğimiz, en uygun adaylar. Şuraya bir yakından bakmanız önemle rica olunur.

‘Eltiye nasıl ‘Cemciring’ yapılır? (Murat Cemcir’in Bennu Yıldırımlar’ın önüne geçmesi, Cannes olayı) ‘ Kişisel favorim Kate Middleton. Bahis falan olacaksa aramızda canım okuyucu, paramı Middleton’a yatırırım. Gelin kaynana suyundandır derler ya, Kate Middleton, kaynanadan değil, direkt büyük kaynana Elizabeth’ten alıyor. Ama ama, gelin kaynana suyundandır gerçeği hakkında daha büyük bir kanıt var elimizde.

Ey Kate Middleton! Sen ki tahtın büyük ihtimalle gelecekte ki kraliçesisin. Niçin, üvey kayınvaliden, Diana'nın sebebi, Charles'ın tahttan oluş sebebi Camilla ile fotokopi gibi giyinirsin, sana yakışıyor mu? Kayınvalideye yaranmacılıkta, çığır açtın. Diğer gelinlerin sebebi oldun. Artık her kayınvalide, senin yüzünden geline aldığı tüylü pembe terlikleri, gelininden mutlaka giymesini falan bekliyor. Sebebi sensin bilesin.

Her şeyin biraz güllük gülistanlık gösterilmeye çalışıldığı artık su götürmez bir gerçek. Kate Middleton ve Meghan Markle, belki de seviyorlardır birbirlerini, bilemiyorum sevgili okuyucu. Belki de Kate Middleton, kaynanasını seviyordur, onu da bilmiyorum. Tek bildiğim, daha çok eğleneceğimiz.

ŞAHSİYET’İ NEDEN BİTİRDİNİZ, ÜZÜLÜYORUM

Puhu TV’de yayınlanan Şahsiyet final yaptı, böyle sönük falan. Fi kadar etkili olmadı Şahsiyet ,kabul ediyorum. Ama Türkiye için enfes işlerden biri oldu. Tek sıkıntım çok erken bitmesi. Ne bileyim şöyle bir sezon daha devam etse olmaz mıydı? Neden kalbimi kırıyorsunuz?

BİR ÇİFT SÖZÜM VAR SİZE , HATTA İKİ!

Yani günlerdir konuşuluyor, Yasak Elma dizisinde, Talat Bulut’un 19 yaşındaki kostüm asistanı genç kadını, dudaklarından öptüğü, taciz ettiği iddiaları. Olay yargı boyutuna taşındı. Kim haklıdır, kim haksızdır bilinmez ama bir kadın olarak, eğer doğruysa zaten rahatsız eden olayın, eğer doğru değilse daha da rahatsız eden durumları mevcut.

Bir de bunun üzerine oyuncu Hazım Körmükçü’nün, nişanlısı spiker Zeynep Tandoğan’a uyguladığı şiddet. Zira daha sonra kendisi çıkıp Zeynep Tandoğan’ın da kendisine şiddet uyguladığını açıkladı. Tümünün arasında ne yaşandığını bilemeyiz. Ama neresinden tutarsanız tutun, bir kadını bu şekilde darp edemezsiniz, neresinden tutarsanız tutun bir kadını değil yanağından dudağından, o istemediği müddetçe parmağınızın ucunu bile ona değdiremezsiniz. ‘Ben yanlış anlaşıldım’ diye savunma yapıyorsunuz, yapın. Ama sizi bu savunmaya da iten şey yine sizin eril toplum zihniyetiniz.

Gıybet kotamızı doldurduysak, ben kaçıyorum.

Öpüldünüz.