Mezuniyet elbisesi alırken nelere dikkat etmeli trendleri kendi tarzına uyarla!

Hayatınızda sürekli hatırlayacağınız mezuniyet gecesi için hala elbise seçemeyenler için, doğru mezuniyet elbisesi seçmenin tüyolarını bir araya getirdik!

Hayatınızda geçiş dönemi olarak sayabileceğiniz bir dönemi açıp bir dönemi geride bırakacağınız ilerki zamanlarda albümlere girip o günleri hatırlayacağınız mezuniyet gecesinde unutulmaz fotoğraflara imza atmak için, doğru mezuniyet elbisesi nasıl seçilir? Sorusuna yanıt aradık! Morhipo MAG ekibi, mezuniyet gününde size ve bedeninize özgün mezuniyet elbisesini seçmenin püf noktalarını bir araya getirdi! İşte, hala mezuniyette ne giyeceğim diye karar kara düşünüyorsanız aradığınız cevap! 

5 1

DORĞU MEZUNİYET ELBİSESİ NASIL SEÇİLİR?

Yılın en heyecanlı gecesine geri sayım başladı! Herkes mezuniyet gecesini içinde güzel hissettiği bir elbiseyle unutulmaz kılmak ister. Mezun olmaya sayılı günler kaldı! Bu özel gece için doğru elbiseyi seçmenin püf noktalarını veriyor. Mezuniyet elbisesi seçerken, yapılması gerekenler listesinin ilk sırasında vücuduna uygun elbiseyi seçmek yer alıyor. Vücudunda öne çıkmasını istediğin noktaları gösterecek, gizlemek istediğin kısımları kapatacak elbiselere yönelebilirsin.

5 2

Bir diğer önemli nokta ise kendine yakışan rengi keşfetmen. Cilt alt tonunu öğrenerek hangi rengin hangi tonunu seçeceğine çok daha doğru bir şekilde karar verebilirsin. Elbise seçiminde kararını verirken en belirleyici özellik ise trendler!

2019 TREND SEZONUNDA HANGİ ELBİSELER VAR?

Yeni sezonda herkesin aradığına cevap verecek bir trend mutlaka var. Tek yapman gereken beğendiğin bir trendi kendi stiline uydurman. Romantikler için bu sene yine oldukça fazla çiçek deseni mevcut. Baharın gelmesiyle çiçekler doğada olduğu gibi kıyafetlerde de ortaya çıkıyor ve zamanı hiç geçmiyor. Risksiz bir seçim olarak kullanabilirsin. Eğer iflah olmaz bir romantiksen, özellikle tek kollu volanlı elbiseler de tercihin olabilir.

5 3

Danteller biraz feminen biraz da vintage hissetmek isteyenlerin favorisi olmaya devam ediyor. Ancak unutmamakta fayda var; dar ve dantel olan kıyafetler, uzun danslarla devam edecek geceler için biraz hassas sayılabilir ve pek de rahat olmayabilir

Bu gece için en iddialı tercihlerden biri ise payet. Baştan aşağı olmasa da, payeti sadece bir bölgesinde kullanan ya da maskülen bir tulumun payetle süslenmiş versiyonunu giyebilirsin. Unutma, tek parça her zaman daha uzun gösterir.

5 4